Chceš zlepšiť svoj zrak? Skús týchto 8 spôsobov, ktoré ti pomôžu!

Chceš zlepšiť svoj zrak? Skús týchto 8 spôsobov, ktoré ti pomôžu!

Skús sa riadiť týmito radami a uvidíš, že uvidíš lepšie!

1. Počas dňa dopraj svojim očiam chvíľku oddychu. Každé 2-3 hodiny by si ich mala zatvoriť a nechať v pokoji aspoň pár minút.

2. Ak nosíš okuliare, nemala by si ich nosiť počas celého dňa. Mala by si si ich dávať dole tak často, ako to len dovoľuje situácia.

3. Efektívna je i masáž oči, pri ktorej jemnými krúživými pohybmi prechádzaš oči a ich okolie v poradí, ako to je ta obrázku. Taktiež sa odporúča prstami jemne pritlačiť na očné viečka po dobu pár sekúnd, aby si cítila slabučký tlak, rozhodne však nie bolesť!

jhgfd

4. Svoj zrak výborne môžeš výborne potrénovať i na prechádzke. Všetko, čo pritom musíš spraviť je striedavo zaostrovať na vzdialené a blízke predmety.

Pokračovanie na ďalšej strane

Avatar

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.