Blog: Recept na lepšie vzťahy

Blog: Recept na lepšie vzťahy

V poslednej dobe si všímam, akými životmi to vlastne žijeme. Čo najďalej od všetkých prezentujúc samých seba, že je nám takto lepšie. S pohádanými rodičmi, s rozbitými vzťahmi, s priateľmi a nevraživosťou medzi spolubývajúcimi, kolegami. Bez zbytočných úsmevov, milých slov či pomoci hocikomu na ulici, koho stretneme.

Kam toto môže viesť?

Niekedy je ťažké povedať, kde sa stala chyba. Či si rodič plní svoje sny v našom mene a ,,núti“ nás robiť to, čo on kedysi nemohol. Potom však najčastejšou reakciou býva útek od povinností, od zodpovednosti, od rodičov. V živote je naozaj dôležité byť sám sebou.

Vedci všetkých krajín, psychológovia na problémy medzi vzťahmi, medzi spoločnosťou, považujú za najdôležitejší prvok v úspešnom vzťahu ľudí práve komunikáciu. Vznikne problém – a je naozaj dobré, že vznikol, pretože človek si musí vyjadriť svoj názor, avšak, musí si ho vyjadriť v súlade s rešpektovaním opačného názoru. Výsledkom tejto komunikácie je kompromis. Jedna aj druhá strana ustúpi a dovolí ,,kúsok“ z názoru toho druhého presadiť. To vedie k spoločnému dobru.

To dobro predstavuje spokojnosť. Žiadne buchnutie dverí, žiadne zbytočné hádky a už vonkoncom žiadne prvoplánové tvrdohlavé úteky od všetkých ďaleko preč. Zlom sa nevyrieši nič, pretože nastane ešte väčšie.

Angry twenty something couple yelling at each other

Niekedy je však ťažké byť s každým za dobré.

Hlavne, ak nám niektorí ľudia ubližujú alebo nám jednoducho prekáža ich spoločnosť , ich zlé správanie. Možno vtedy je dobré ,,odísť“ zo života tých ľudí, pretože to nevedie k ničomu dobrému.

No obráťme stranu. Čo keď sme práve my, tí , ktorí ubližujú? Ktorí nie sú ochotní ustúpiť, pomôcť? Tí ktorí sú neustále zatrpknutí a v nikom a v ničom nevidia nič dobré? Svet nás zradil, ľudia sklamali a akosi sa to s nami vlečie životom.

Vtedy je potrebné si uvedomiť, že sme tu so špeciálneho dôvodu. Stačí sa len na chvíľku zamyslieť, prehodnotiť život, znovu na sebe nájsť niečo dobré, najmä svoj talent a hlavne začať žiť.

Foto: www.flickr.com

Avatar

Autor:

Volám sa Lenka a pre web klocher.sk píšem od jeho začiatku, takže som akýsi "inventár" tejto stránky. :D Moje články sú zamerané najmä na témy žena, láska, rodina a deti, ale rada píšem aj články ohľadom rôznych testov, hlavolamov či vtipných videách. Medzi moje záľuby patrí šport, relax a trávenie času s blízkymi a priateľmi. Aktuálne začínam žiť novú životnú etapu a pripravujem sa na jednu z najväčších výziev - materstvo, tak držte palce, aby sme to s manželom zvládli :)