Bez podprsenky je život lepší! Toto sú dôvody, pre ktoré by ju žena nosiť nemala

Bez podprsenky je život lepší! Toto sú dôvody, pre ktoré by ju žena nosiť nemala

Zahoď podprsenku, zlepší svoj život!

Podprsenky sú v dnešnej dobe všadeprítomné a nosí ich takmer každá žena, aby zabezpečila svojim prsiam podporu. Ale koľko z informácií o užitočností podprseniek je pravdivých a koľko z nich sú len mýty? Možno ťa to prekvapí, ale toľko ospevované výhody nosenia tohto kusu bielizne, ktorý sa neodmysliteľné spája so ženami a ženskosťou, sú dosť prehnané.

V skutočnosti existuje množstvo výhod, ktoré môžeš získať tým, že podprsenku odhodíš a nebudeš ju nosiť. O aké výhody ide?

1. Podprsenka nemá vplyv na pružnosť pŕs

1

Množstvo žien nosí podprsenku, pretože verí tomu, že priaznivo vplýva na ich prsia – zanechá ich pružné a nebudú rýchlo ovísať. Pravdou však je, že dlhotrvajúci francúzsky výskum ukázal, že podprsenky majú práve opačný efekt, čo znamená, že nosením podprsenky prsia stratia svoj prirodzený tvar oveľa skôr. Je to preto, že podpora tejto časti ženskej bielizne oslabuje svaly hrudníka, čo v konečnom dôsledku spôsobí skoršie ovisnutie pŕs.

2. Zlepší sa tvoj krvný obeh

2

Bežne sa nezamýšľame nad tým, ako nepriaznivo môže podprsenka vplývať na naše zdravie, no jej vplyv je skutočne veľký. Najmä čo sa týka kardiovaskulárneho pohodlia. Táto obria gumička akoby stláčala náš hrudník a tým pádom aj cievy. Pri nenosení podprsenky môže krv voľne prúdiť bez akýchkoľvek obmedzení a tým pádom sa zvýši tvoja energia a celkovo sa zlepší tvoje zdravie.

3. Lepší spánok

3

Ak máš v noci problém zaspať, môže za tým byť podprsenka. Hoc si ju väčšina žien dáva na noc dole, pôsobí na telo dodatočne. To znamená, že počas dňa pôsobila na cirkadiánne rytmy, čo má za následok zlý spánok. Dokázala to vyššie spomínaná francúzska štúdia. Ak sa teda vzdáš nosenia podprsenky, tvoj spánok a telo sa ti poďakujú.

4. Zlepší sa zdravie pŕs

4

Rovnaký výskum z Francúzska preukázal aj to, že nosenie podprsenky môže mať nepriaznivé účinky na tvoje prsia. Najmä ak je výber podprsenky nevhodný a tlačí na rebrá, spôsobuje dýchavičnosť a ďalšie zdravotné problémy. Ak by si sa ale podprsenky nechcela vzdať, oveľa lepšou voľbou sú tie bez kostíc.

Pokračovanie na ďalšej strane

Avatar

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.