Babičkine lekvárové buchty potešia nejedného maškrtníka

Babičkine lekvárové buchty potešia nejedného maškrtníka

Máte doma maškrtníkov? Pripravte im tieto rýchle babičkine lekvárové buchty. Zaručene vám nestihnú ani vychladnúť a už po nich nebude ani stopy 🙂

Babičkine lekvárové buchty

Čas prípravy: 90 minút
Počet porcií: 6

Ingrediencie:
Na kvások:
1 kocka droždia
3 dcl mlieka
1 čl cukru

Cesto:
600 g polohrubej múky
1 vajce
1 PL cukru
štipka soli
kvások
vajce na potretie
práškový cukor na posypanie

Postup:
1. Do vyššej nádoby nalejeme teplé mlieko, pridáme 1 čl cukru a droždie. Rozmiešame, prikryjeme a necháme 10-15 minút vzísť.

2. Do misy preosejeme múku, pridáme trochu soli, vykysnutý kvások, cukor a vajce  a vypracujeme vláčne cesto, ktoré prikryjeme a necháme ho na teplom mieste vykysnúť.

3. Vykysnuté cesto opatrne vyklopíme na pomúčenú dosku, jemne ho rozvaľkáme na asi 1 cm plát a širším pohárom povykrajujeme kolieska, na ktoré uložíme kôpky slivkového lekváru. Kolieska uzatvoríme, dlaňami spracujeme na gule, ktoré ukladáme na plech potretý olejom alebo vystlaný papierom na pečenie jednu vedľa druhej.

4. Necháme ešte 10 minút podkysnúť, potrieme rozhabarkovaným vajíčkom a upečieme v rúre vyhriatej na 175°C.

5. Po upečení posypeme práškovým cukrom. Dobrú chuť!

buchty1

buchty2

buchty3

buchty4

buchty5

buchty6

V prípade, že sa o svoje recepty chcete podeliť aj vy, napíšte nám na klochersk@gmail.com a my ich s radosťou uverejníme.

0
0
Google+ Linkedin

Written By :

Volám sa Lenka a pre web klocher.sk píšem od jeho začiatku, takže som akýsi "inventár" tejto stránky. :D Moje články sú zamerané najmä na témy žena, láska, rodina a deti, ale rada píšem aj články ohľadom rôznych testov, hlavolamov či vtipných videách. Medzi moje záľuby patrí šport, relax a trávenie času s blízkymi a priateľmi. Aktuálne začínam žiť novú životnú etapu a pripravujem sa na jednu z najväčších výziev - materstvo, tak držte palce, aby sme to s manželom zvládli :)