Život asexuálky: Partnera miluje, ale sex nenávidí

Život asexuálky: Partnera miluje, ale sex nenávidí

V dnešnom modernom svete sa čoraz častejšie vyskytujú krátkodobé vzťahy, ktoré namiesto lásky a porozumenia poskytujú divadlo pre okolitých divákov. Iným fenoménom sú ale vzťahy, kde sa partneri vyhýbajú sexu.

Neznáma žena prežívala niekoľkoročný vzťah so svojím priateľom, ktorý sa skončil rozchodom. Po neúspešnej známosti sa obávala, že nemá chuť k sexuálnemu životu; a to nielen s ním. Preto si prešla ešte ďalšími dvoma vzťahmi, pri ktorých si všímala rôzne situácie. Nakoniec dospela k šokujúcemu zisteniu: Patrí ku skupinke ľudí, ktorí zbožňujú romantiku, ale bránia sa sexuálnemu splynutiu.

Bežné prejavy lásky, akým je bozk, kráčanie vedľa seba ruka v ruke alebo pohladenie, nie je pre ňu odpudivé. Hrôzu prežíva čo i len pri pomyslení na to, že by opäť malo prísť k sexu.

Môže láska fungovať aj bez sexu?
Môže láska fungovať aj bez sexu? Zdroj: unsplash.com

Ide skutočne o asexuálku?

Podľa tohto portálu je asexualita ďalšou sexuálnou orientáciou. Nie je žiadnou poruchou, celibátom ani prísľubom k tomu, že daná osoba už nikdy nebude mať sex. Asexualita môže postihnúť muža i ženu, pričom nezáleží na tom, akého je človek vierovyznania alebo aký majetok vlastní.

Asexuálov nemožno definovať ako ľudí, ktorí nikdy nemali pohlavný styk. Rovnako ako bežné páry, aj tento človek môže byť v plnohodnotnom vzťahu. Avšak s tým rozdielom, že sex preňho nie je príjemný. Zatiaľ nie je presne určené, prečo sa asexualita u jedného vyskytuje a u druhého nie. Odvíja sa najmä od individuálnych potrieb jednotlivca.

I keď je táto sexuálna orientácia skôr zriedkavá, existujú otázky, ktoré s ľahkosťou objasnia, či (ne)patríte ku skupine asexuálov. Ak radi zažívate romantickú lásku, ale sexuálne spojenie je desivé, položte si nasledujúce otázky:

  1. Keď sa v spoločnosti hovorí o sexe, cítim, že ma táto téma nezaujíma?
  2. Cítil/a som sa niekedy zle preto, že iní majú záujem o sex a ja nie?
  3. Nepociťujem sexuálnu príťažlivosť?

Tommy Wiseau Anyway Hows Your Sex Life GIF by The Room - Find & Share on GIPHY

Žena počas týchto dvoch vzťahov so svojimi partnermi žila sexuálnym životom. Ale priznala, že mala z toho hrozný pocit, pretože nedokázala naplniť ich ani svoje očakávania. Už viac nechcela predstierať, že sa jej sex páči.

Tvrdí, že iní ľudia si myslia, že zatiaľ len nenašla toho pravého, avšak rada by spoznala niekoho, kto cíti asexualitu rovnako. Pre asexuálov sú prejavy lásky podstatné rovnako ako pre všetkých ľudí, avšak uprednostňujú skôr intelektuálne splynutie pred sexom.

Asexuál nepotrebuje vo vzťahu sex.
Asexuál nepotrebuje vo vzťahu sex. Zdroj: unsplash.com

Zdroj: The Guardian

Avatar

I keď študujem Marketingovú komunikáciu, už od začiatku ma to vďaka predmetu onlinovej žurnalistiky, lákalo písať články. Zameriavam sa na oblasť lifestylových článkov. V minulosti som pracovala v marketingovej agentúre ako social media pracovník a copywriter.