Aj ty si kladieš otázku: “Ako zvládnuť vzťah na diaľku?” Máme pre tebe niekoľko tipov

Aj ty si kladieš otázku: “Ako zvládnuť vzťah na diaľku?” Máme pre tebe niekoľko tipov

Vzťah na diaľku nie je nič ľahké… trápi nás pocit nedôvery, samoty a túžba byť s niekým, koho milujeme. Do toho sa ešte pridávajú ľudia, ktorí nám neprajú a snažia sa nás zneistiť a ukázať nám, že to nemá zmysel. Či už sme sa spoznali na dovolenke, cez internet alebo náš partner šiel preč za robotou či školou, je možnosť zvládnuť to a dokázať iným, že to má zmysel.

Je síce pravda, že ženy takéto vzťahy znášajú ťažšie (samozrejmé sú aj takí chlapi), ale sú niektoré veci, ktoré vzťah na diaľku môžu posilniť.

Každodenný kontakt

Treba dodržiavať každodenný kontakt. Poslať si niekoľko správ alebo zavolať si cez skype. Vďaka skypu sa môžeme nielen počuť, ale aj vidieť a hovoriť spolu zadarmo. Keď sa nedá každý deň volať, poteší aspoň nejaká správa, aby ten druhý mal pocit, že nám na ňom záleží a aby videl, že sa snažíme udržať vzťah živý.

Spoločné zážitky

Otázky typu „ako si sa dnes mal?“; „ako si sa vyspal?“ môžu každý deň vyzerať ako rutina. Mali by sme skúsiť podobné zážitky. Možno si pozrieť rovnaký film, navštíviť podobné múzeum alebo ísť do reštaurácie a navzájom si poslať fotky a potom sa o svojom zážitku porozprávať. Je dôležité dbať na to, aby sa bolo o čom rozprávať.

Dôvera a vernosť

Sú to najdôležitejšie atribúty vzťahu, ale vo vzťahu na diaľku sú ešte podstatnejšie. Každý je trochu žiarlivý a keď sme od svojej lásky ďaleko, nepríjemné myšlienky nás priam strašia. Nemali by sme partnera obviňovať z nevery a spovedať ho, či náhodou s niekým nebol. Komunikácia je dôležitá! Je vhodné vopred povedať, s kým ideme (čo očakávame aj od druhej strany) a samozrejme, povedať aj s kým sme boli a kde. Človek je predsa pokojnejší, ak vie, kde a s kým jeho polovička je.

holding-hands-1031665_960_720

Romantika

Romantika na diaľku je síce ťažká, ale dá sa udržiavať. Pomôže nám videochat. Hovorme si pekné slová a naplánujme si spoločnú večeru, aj keď každý inde a možno aj pri inom jedle. Tento videochat sa môže zvrtnúť aj iným smerom. Veď aj takto môžete aspoň trošku uspokojiť svoju lásku.

Užívať si slobodu a voľný čas

Voľného času máme až až. Avšak nemusíme byť úplne závislí od vzťahu a trápiť sa myšlienkami, kde je a čo robí naša polovička. Musíme sa zamestnať, nájsť si koníčky, vyraziť si s priateľmi či venovať sa svojej práci na plno.

V dobrom a v zlom

Výhovorka, že nechceme svoju lásku zaťažovať problémami a svojimi zlými zážitkami nám vzťah neudrží. Taktiež je chyba, keď sa nechceme podeliť o svoje úspechy. Zverovať by sme sa mali so všetkým, čo nás trápi a čo sa nám deje, pretože to patrí ku vzťahu. Partnera tak zahrňujeme do svojho života, kde predsa patrí. To isté chceme určite od neho. Vedieť o všetkom, dobrom aj zlom.

Tvárou v tvár

Komunikovať by sme mali čo najosobnejšou formou, najlepšie cez videochat alebo telefón. Vzťah na diaľku nás síce môže viesť len k písaným prejavom, čo môže prehĺbiť neistotu. Dôležité je nevyhýbať sa sebe navzájom a aspoň dva – tri krát do týždňa si volať cez telefón alebo skype.

Nezabudnime, je to ťažké aj pre nášho partnera. Nedajme sa ovplyvniť neprajnými ľuďmi a dôverujme svojej láske.

Foto: pixabay.com
Zdroj: lajfik.cz

Avatar

Autor:

Volám sa Lenka a pre web klocher.sk píšem od jeho začiatku, takže som akýsi "inventár" tejto stránky. :D Moje články sú zamerané najmä na témy žena, láska, rodina a deti, ale rada píšem aj články ohľadom rôznych testov, hlavolamov či vtipných videách. Medzi moje záľuby patrí šport, relax a trávenie času s blízkymi a priateľmi. Aktuálne začínam žiť novú životnú etapu a pripravujem sa na jednu z najväčších výziev - materstvo, tak držte palce, aby sme to s manželom zvládli :)