Otrasnému obočiu konečne odzvonilo. S týmto jednoduchým návodom si dokonalú líniu nakreslí každá žena

Otrasnému obočiu konečne odzvonilo. S týmto jednoduchým návodom si dokonalú líniu nakreslí každá žena

Zažívate každé ráno problém nazývaný ako neforemné obočie? V tom prípade si pozrite nasledujúce video, ktoré naučí vytvarovať si ho úplne každú ženu. 

Dokonalé obočie je snom žien všetkých vekových kategórií. Už malé dievčatká sa v matkiných šatách a opätkoch ukazujú pred zrkadlom v snahe vyzerať čo najlepšie. V dospelosti sa toto úsilie mení na túžbu nakresliť si skvelú očnú linku či obočie.

Hovorí sa, že práve obočie je základ tváre a v žiadnom prípade by sme ho nemali zanedbávať. Len v priebehu niekoľkých minút si jeho úpravou dokážeme zabezpečiť úplne odlišný výraz tváre. Ak si chceme zachovať prirodzený vzhľad a zároveň nad celkovým líčením stráviť čo najmenej času, musíme sa naučiť využívať niekoľko osvedčených trikov. Tvarovanie obočia tak pôjde omnoho ľahšie.

Dobre vyzerajúce obočie je základ.
Dobre vyzerajúce obočie je základ. Zdroj: unsplash.com

Niekoľko trikov pre dokonalé obočie

Aj keď prirodzene nemáme obočie ako modelky z titulných strán časopisov, môžeme si ho vytvoriť celkom jednoduchým spôsobom. Základom je obočie prečesať kefkou, čím ho dostaneme do aspoň trochu požadovaného tvaru. Následne je nutné zvoliť vhodný odtieň ceruzky. Podstatné je dbať na to, aby obočie nebolo na celej tvári práve to najdominantnejšie. Prirodzeným blondínkam sa hodí také, ktoré je tmavšie len o niekoľko odtieňov. Hoci si každá žena môže robiť so svojím obočím, čo sa jej zachce, uznajme, že je mätúce, ak uvidíme na ulici príjemnú ženu so zle nakresleným a upraveným obočím.

Pri  celkovom vzhľade je potrebné dbať i na jeho dĺžku. Nemalo by byť príliš krátke, ale ani dlhé. Taktiež je katastrofa, ak si niekto k menším očiam nakreslí príliš hrubé obočie. I keď časy, kedy bolo trendy si ho vytrhávať na úzku čiarku, sú už za nami, ani opačný extrém v prehnanej hrúbke nie je vhodný.

Dobrým pomocníkom je obyčajná ceruzka alebo vatová tyčinka, ktorú si k línii obočia priložíte a následne zakresľujete len body. Vďaka nemu si vytvoríte prirodzený tvar bez zbytočných odbočiek. Presný postup pre úpravu obočia nájdete v tomto jednoduchom návode.  

Avatar

I keď študujem Marketingovú komunikáciu, už od začiatku ma to vďaka predmetu onlinovej žurnalistiky, lákalo písať články. Zameriavam sa na oblasť lifestylových článkov. V minulosti som pracovala v marketingovej agentúre ako social media pracovník a copywriter.