Ak neviete vyriešiť partnerský spor, zavolajte si na pomoc mediátora

Ak neviete vyriešiť partnerský spor, zavolajte si na pomoc mediátora

Na svete nenájdete pár, ktorý by sa ani raz nepohádal. Keď však problémy prerastú do závažnejších (milostný pomer s inou osobou, rozdelenie starostlivosti o dieťa), nebude vám ostávať nič iné, len si na riešenie závažného sporu prizvať osobu, ktorá vám ho pomôže vyriešiť.

Riešenie sporov pomocou mediácie

Ak sa neviete s partnerom ani len porozprávať bez toho, aby ste sa nerozplakali, nepohádali, ťažko dokážete riešiť závažný problém. Ak už váš vzťah nezachránite, myslite predovšetkým na dobro svojich detí a problémy riešte tak, aby vás vaše dieťa pri hádkach nevidelo.

Nikdy sa nedoťahujte o dieťa. Dieťa má rado rovnako vás a rovnako aj vášho partnera. Nemôžete od neho žiadať, aby si vybralo jedného z rodičov.

Zdroj: pexels.com

Pre vás by malo byť dôležité najmä to, aby bolo vaše dieťa spokojné. Žiaľ, väčšina partnerov na to nemyslí a zabúda byť rodičom. Ak si neviete rady, zverte sa do rúk mediátora a budete mať istotu, že riešenie akéhokoľvek sporu bude prospešné pre obe strany. Musí to byť špecialista na mimosúdne riešenie sporov.

Väčšia úspešnosť mediátorov z Bratislavy

 Ak máte záujem o vyriešenie sporu, v prvom rade by ste sa mali držať práve týchto rád – zachovajte pokoj a nerobte unáhlené rozhodnutia. Pokojne môžete kontaktovať mediátora z Bratislavy. Majú väčšiu úspešnosť a viac skúseností ako ktoríkoľvek iní mediátori. Pred tým, ako sa rozhodnete hľadať mediátora, musíte vedieť, že mediátor, ktorý vám má pomôcť, musí byť členom Asociácie mediátorov Slovenska.

Dokonca zachránili aj manželstvá!

Mediátori pomohli už viacerým párom a niektorým dokonca zachránili aj manželstvo. Ak vaša partnerská kríza trvá už dlho, ale obaja máte chuť všetko zažehnať a vyriešiť, vyplňte formulár na web stránke skúseného mediátora a čakajte, kým sa vám ozve. Uvidíte, že onedlho bude všetko zlé preč a možno budete od partnera počuť aj sladké vyznania lásky.

Ak láska medzi vami nevyprchala, je šanca, že všetko sa vráti opäť do starých koľají. Ak je ale problém väčší, vždy je možnosť nájsť kompromis, ktorý sa bude páčiť obom stranám.

Foto: ilustračné (1, 2)

Avatar

Autor:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Redaktorka, editorka, korektorka. Milujem hrabanie sa v textoch a hľadanie chybičiek.