Aj vy používate aspirín iba na zmiernenie bolesti a horúčky? Chyba! Týchto 10 zázrakov dokáže tiež

Aj vy používate aspirín iba na zmiernenie bolesti a horúčky? Chyba! Týchto 10 zázrakov dokáže tiež

6. Eliminuje mozole na pätách
Tieto tabletky tiež pomáhajú zmierniť podrážku a odstrániť odumretú  kožu ľahko.  Rozdrvíme 7 aspirínov a pridáme pol lyžice citrónovej šťavy a sformujeme do pasty. Zmes nanesieme na chodidlá  a prikryjeme teplou látkou. Necháme 10 minút a potom olúpeme tvrdé časti s kameňom alebo škrabkou na päty.

6

7. Opravuje poškodené vlasy
Naše vlasy majú tiež benefity z používania aspirínu. Pre zdravé a lesklé vlasy, rozpustíme niekoľko aspirínov v teplej vode a aplikujeme na čisté vlasy. Necháme pôsobiť asi 15 minút a potom opláchneme čistou vodou.

7

8. Odstraňuje škvrny z oblečenia
Aspirín dáva našim šatám nový život. Nanesieme pilulku aspirínu rozpustenú v teplej vode na škvrny od potu a necháme pôsobiť na noc. Neskôr svoje oblečenie vyperieme  a môžeme si užiť výsledok.

8

9. Odstraňuje mydlovú penu z vane
Ak nechceme, aby mydlová pena zničila estetiku našej vane, mali by sme pomlieť 5 tabletiek aspirínu a pridať ich do svojho čističa na vaňu. Posypme celú oblasť a necháme pôsobiť  pol hodinu. Potom môžeme ľahko odstrániť všetky nečistoty handričkou.

9

10. Predlžuje život kvetov
Ak chceme, aby naše čerstvo rezané kvety vydržali dlhšie vo váze, pridajme rozpustené tablety aspirínu do vody. Tento trik funguje obzvlášť dobre na ruže, pretože vydržia omnoho dlhšie a v lepšom stave.

10

Odporúčame tieto tipy konzultovať s lekárom alebo kožným lekárom skôr, ako ich vyskúšate na sebe.

Titulná foto: torange.biz
Zdroj: brightside.me

Avatar

Autor:

Volám sa Lenka a pre web klocher.sk píšem od jeho začiatku, takže som akýsi "inventár" tejto stránky. :D Moje články sú zamerané najmä na témy žena, láska, rodina a deti, ale rada píšem aj články ohľadom rôznych testov, hlavolamov či vtipných videách. Medzi moje záľuby patrí šport, relax a trávenie času s blízkymi a priateľmi. Aktuálne začínam žiť novú životnú etapu a pripravujem sa na jednu z najväčších výziev - materstvo, tak držte palce, aby sme to s manželom zvládli :)