Aj vy používate aspirín iba na zmiernenie bolesti a horúčky? Chyba! Týchto 10 zázrakov dokáže tiež

Aj vy používate aspirín iba na zmiernenie bolesti a horúčky? Chyba! Týchto 10 zázrakov dokáže tiež

Premýšľali ste už niekedy o tom, že aspirín môže byť použitý aj na niečo iné ako na zmiernenie bolesti a horúčky? Tieto bežne voľno predajné lieky sa predávajú na tony, avšak sú veci, ktoré o aspiríne možno nevieme. Pozrime si týchto 10 úžasných vecí o aspiríne.

1. Pomáha redukovať akné
Aspirín pomáha upokojiť akné kvôli jeho anti-pobúrujúcim vlastnostiam. Rozdrvíme 2-3 tabletky aspirínu a zmiešame ich s citrónovou šťavou. Nanesieme zmes na pupienok  a necháme pôsobiť  niekoľko minút predtým, ako to umyjeme. Nemali by sme použiť túto pastu, ak sa chceme vystaviť slnečným lúčom.

1

2. Zmierňuje bodnutie hmyzom
Aspirín môže pomôcť  znížiť opuch a upokojuje svrbenie spôsobené od bodnutia komára. Do lyžice s vodou namočíme aspirín a aplikujeme ho na postihnuté miesto po dobu niekoľkých minút.

2

3. Znižuje kožné škvrny
Aspirín obsahuje zložky rozpustné v tukoch, ktoré sa používajú na výrobu osvetľujúcich krémov a kožných čistiacich prípravkov. Zmiešame 7  roztopených piluliek aspirínu s 3 lyžicami  jogurtu a 1 polievkovou lyžicou medu. Nanesieme na čistú tvár a masku necháme pôsobiť 15 minút. Toto pleťové ošetrenie zanechá našu pleť  žiarivú a hladkú. Poskytuje mierny peelingový efekt, redukuje  jazvy a škvrny a uvoľňuje zapchaté póry.

3

4. Udržuje lupiny „na uzde“
Lupiny alebo tzv. „snehové vločky“ nespôsobujú len svrbenie na hlave, ale sú taktiež veľmi nevzhľadné. Ak sa chceme zbaviť lupín, mali by sme si umyť vlasy s 2 rozdrvenými tabletkami aspirínu, ktoré vmiešame do svojho množstva šampónu.

4

5. Pôsobí ako exfoliant (čiže peeling)
Aspirín je vynikajúcim peelingom, ktorý môže odstrániť odumreté bunky z tváre. Okrem toho pomáha zbaviť tvár nadmernej mastnoty a znížiť veľkosť rozšírených pórov. Stačí ho zmiešať s vodou a nechať pôsobiť niekoľko minút. Ak máte citlivú pokožku, naneste ju opatrne, aby ste zabránili podráždeniu kože.

5

Pokračovanie na ďalšej strane

Avatar

Autor:

Volám sa Lenka a pre web klocher.sk píšem od jeho začiatku, takže som akýsi "inventár" tejto stránky. :D Moje články sú zamerané najmä na témy žena, láska, rodina a deti, ale rada píšem aj články ohľadom rôznych testov, hlavolamov či vtipných videách. Medzi moje záľuby patrí šport, relax a trávenie času s blízkymi a priateľmi. Aktuálne začínam žiť novú životnú etapu a pripravujem sa na jednu z najväčších výziev - materstvo, tak držte palce, aby sme to s manželom zvládli :)