Aj telesný pach môže upozorniť na vážne zdravotné problémy. Toto je 5 z nich!

Aj telesný pach môže upozorniť na vážne zdravotné problémy. Toto je 5 z nich!

Aj keď je pach prirodzený pre naše telo, nie vždy by sme ho mali ignorovať. Niektoré pachy totiž môžu čo to vypovedať o našom zdravotnom stave.

Ovocný dych

Ovocný dych by sme nemali brať na ľahkú váhu, pretože môže ísť o príznak cukrovky. Hovorí sa tomu ketoacidóza, ktorá nastáva vo chvíli, keď v tele klesne hladina inzulínu v krvi na minimum. Je to bežné u pacientov s cukrovkou typu I. skôr ako u typu II., a tak by ste tento signál nemali ignorovať.

Zápach nôh

V tomto prípade nemáme namysli zápach nôh spôsobený celodenný nosením obuvi. Máme na mysli zápach, ktorý je často spôsobovaní plesňami nôh. Tá sa najčastejšie objavuje medzi prstami a pätami, pričom nohy vás budú často svrbieť. V tomto prípade je vhodné zájsť si do lekárne pre nejaké prípravky, ktoré vám pomôžu v boji proti plesni. Ak to nepomôže do 14-tich dní, tak choďte na kožné.

Zápach na záchode

Ak sa vám stáva, že po vykonaní veľkej potreby zanecháte neskutočný zápach, pričom ste nezjedli niečo naozaj neobvyklé, tak niečo s vaším trávením zrejme nebude v poriadku. Pokiaľ vaše telo neprodukuje dosť enzýmov laktózy, tak nie je schopné tráviť a spracovávať laktózu, teda mliečny cukor. Ak sa totiž laktóza nerozloží a dostane sa do tráviaceho traktu, tak tam ju začnú baktérie kvasiť a to spôsobuje zápach stolice oveľa viac. Obdobne to platí aj u plynov. To však nie sú jediné príznaky intolerancie laktózy. Tá sa totiž prejavuje aj bolesťami brucha, krčmi, nevoľnosťou alebo zvracaním. V prípade nejakých obáv radšej navštívte lekára.

Pokračovanie článku nájdete na druhej strane…

0
0
Google+ Linkedin

Written By :

Volám sa Lenka a pre web klocher.sk píšem od jeho začiatku, takže som akýsi "inventár" tejto stránky. :D Moje články sú zamerané najmä na témy žena, láska, rodina a deti, ale rada píšem aj články ohľadom rôznych testov, hlavolamov či vtipných videách. Medzi moje záľuby patrí šport, relax a trávenie času s blízkymi a priateľmi. Aktuálne začínam žiť novú životnú etapu a pripravujem sa na jednu z najväčších výziev - materstvo, tak držte palce, aby sme to s manželom zvládli :)