Adriana Hudax: Sledovatelia začali pribúdať, keď som sa spoznala s Biankou Rumanovou, ja osobne sa za influencerku nepovažujem

Adriana Hudax: Sledovatelia začali pribúdať, keď som sa spoznala s Biankou Rumanovou, ja osobne sa za influencerku nepovažujem

Adriana Hudáková je známa pod pseudonymom Adriana Hudax. 21-ročná Stredoslovenka sa presťahovala do hlavného mesta a stala sa známou influencerkou na Instagrame, kde jej profil momentálne sleduje necelých 14 000 ľudí.

Adriana Hudax má extravagantný štýl, vďaka ktorému si našla množstvo priaznivcov. Láka ju mejkap, ktorému by sa v budúcnosti rada venovala, a tiež aj cestovanie. Vyspovedali sme ju aj o tom, ako sa stala známou medzi Slovákmi, čo pre ňu znamená kritika a takisto o jej spriatelení s populárnou Biankou Rumanovou.

Pochádzaš zo stredného Slovenska, kde si aj vyštudovala strednú školu a následne sa presťahovala do Bratislavy. Ako si “obyčajné” dievča dokázalo vybudovať tak bohatú základňu sledovateľov?

Ja som v podstate veľmi nič nebudovala. Neplánovala som to, moji sledovatelia „prišli“ úplne sami. Čísla na mojom instagramovom profile išli hore najmä po zoznámení s Biankou Rumanovou. Pridávali sme spoločné fotky z rôznych miest a aj sme fotili outfity – vtedy veľmi fičalo @dnesnosím –, a keďže ľuďom sa to páčilo, tak som dostávala follow. Vždy mi však záležalo na vzhľade fotiek. Už keď som bola 14-ročná, dávala som dôraz na to, aby sa pózy neopakovali a aby každá moja fotka bola niečím zaujímavá.

Líčením by sa v budúcnosti veľmi rada živila. Zdroj: archív Adriany Hudax

Mnohí tvrdia, že sa s Biankou veľmi podobáte, no v skutočnosti ste skvelými priateľkami. Kde ste sa spoznali? 

Spoznali sme sa prostredníctvom Instagramu. Ľudia nás považovali za naozaj podobné dievčatá. Označovali nás obe pod našimi fotografiami. O týždeň na to, keď sme sa spoznali a začali komunikovať, sme sa vybrali na spoločnú dovolenku do Talianska. Tesne pred odchodom sme sa vlastne aj prvýkrát osobne streli. Naša dovolenka bola jedno veľké dobrodružstvo. Máme veľa spoločného, identické názory a jednoducho si veľmi dobre rozumieme.

Na svojom profile máš takmer 14 000 sledovateľov. Mnohí z nich ťa považujú za influencerku. Aký máš z toho pocit? 

Slovo “influencer” má pre mňa podstatne hlbší význam. Ja sa za takú influencerku veľmi nepovažujem, jednoducho na svojom účte zdieľam veci, ktoré ma bavia, s ktorými som dennodenne v kontakte. Práve preto pridávam príspevky hlavne o beauty, móde a jedle. Je to taký koníček a zároveň vášeň, kde sa môžem vyhrať s fotkami či celým obsahom môjho Instagramu. Niekto môže odo mňa čerpať inšpiráciu na outfit, druhému vnuknem nápad, čo si pripraviť na raňajky, prípadne si podľa mňa niekto urobí večerný mejkap.

Adriana s extravagantným mejkapom. Zdroj: archív Adriany Hudax

Kto je podľa teba influencer?

Pre mňa je influencerkou @nataliapazicka. Ona je dokonalým príkladom. Učí ľudí k lepšiemu správaniu voči našej planéte a otvára nám oči s naštudovanými pravdivými podkladmi, žije tým. To je pre mňa 100 % typ influencera, ktorý vzdeláva.

Dokáže ťa tvoj instagramový profil aj uživiť?

Mám veľmi málo sledovateľov na to, aby som si dokázala utvoriť stabilnejší mesačný príjem len zo sociálnych sietí. Preto popri tom aj pracujem.

Mnohí zo sledovateľov ťa považujú za módnu ikonu. Odkiaľ čerpáš inšpiráciu?

Inšpirujem sa najmä na sociálnych sieťach, keďže ich prezerám dennodenne. Často sa mi stáva, že objavím nejakú iskru aj na človeku, keď prechádzam mestom. Avšak moje outfity rázne ovplyvňuje aj nálada, ide to ruka v ruke. Jeden deň mám chuť obliecť sa elegantne, druhý deň pohodlne, tretí deň je to brutálna extravagancia plná farieb, ďalší deň som od hlavy po päty v čiernom a preferujem minimalizmus.

Mám však rada, keď si môžem nejaké veci vylepšiť doma. Dodávam im trochu odlišnosti, no a, samozrejme, aj seba.

Outfit by Adriana Hudax. Zdroj: archív Adriany Hudax

Kedysi si aj sama navrhovala oblečenie. Plánuješ sa do toho znovu pustiť alebo je táto etapa života už definitívne za tebou?

Uvidíme. Veci si robím už len pre seba. Ale možno sa k tomu zas niekedy vrátim. Som nevyspytateľná (smiech).

Sama si sa nazvala extravagantnou. Stretávaš sa kvôli tvojmu štýlu obliekania alebo líčenia aj s kritikou?

S kritikou sa, chvalabohu, stretávam menej. Keď som bola puberťáčka, fičala som na @dnesnosím, tam boli hejty. Potom som veľmi rýchlo pochopila, že tá stránka je vlastne terč na hejt. Proste tam ľudia komentujú len to zlé, čo na človeku vidia. Niektoré komentáre sa ma, samozrejme, dotkli, ale vôbec ma to neodradilo venovať sa naďalej móde. Na mojom instagramovom účte sa to akosi vytratilo. Som za to vďačná. Môj účet je plný lásky.

V poslednej dobe pridávaš fotografie z rôznych fotení. Spolupracuješ aj s nejakými značkami?

Spolupráce mám. Nedávno som sa dostala do skupinky dievčat, do PR agentúry – ktorá nás influencerky združuje – a chodievame na rôzne kozmetické akcie do Prahy, prípadne tu v Bratislave, kde nám zväčša predstavujú novinky na trhu. Následne odchádzame o niečo múdrejšie a máme priestor produkty aj otestovať. Neskôr môžeme, ale aj nemusíme podať referenciu.

Zľava: Bianka Rumanová, Tatiana Žideková a Adriana Hudax na akcii v Prahe. Zdroj: archív Adriany Hudax

Veľa mladých dievčat sa chce podobať na Adrianu Hudax. Máš recept, ktorý zaručí popularitu na sociálnych sieťach? 

Vždy tvrdím, že každá akcia má svoju reakciu. Najväčší problém vidím v tom, že každý túži mať veľa sledovateľov a dostávať produkty zdarma, ale dosť podstatný je aj obsah. Človek musí zaujať. Mne osobne lezie na nervy všetka tá reklama na každom druhom účte. Pôsobí to na mňa silene. Preferujem, keď človek ukáže, čo mu ide najlepšie, čomu sa venuje. Vtedy je to prirodzené.

Momentálne pridávaš fotografie z rôznych fotení. Ako si sa dostala k fotomodelingu a pre koho zvyčajne fotíš?

Doma ma fotí hlavne moja polovička. Väčšinou vtedy, keď chcem niečo rýchlo nafotiť alebo vtedy, keď on niečo vymyslí. Oslovujú ma však rôzni fotografi/fotografky prostredníctvom Instagramu. Vždy niečo zaujímavé vymyslia a ideme spoločne na to!

Adriana na fotení portrétov. Zdroj: archív Adriany Hudax

Byť influencerom či blogerom je veľmi in. Túžila si sa niekedy stať blogerkou?

Písať blog ma nebaví. Keď niečo cítim a mám myšlienku, napíšem to pod fotku alebo zaujímavo rozoberám danú tému na instagramových stories, kde viem komunikovať aj so zainteresovanými.

Prezradila si, že by si sa rada venovala mejkapu a líčeniu. Čo plánuješ do budúcna?

Mejkapu by som sa chcela venovať aspoň na polovičný úväzok. Mojím snom je byť úspešná a robiť to čo najlepšie.

Avatar

Študentka masmediálnej komunikácie a autorka pre online magazín Klocher, ktorá prináša čitateľom nové informácie zo sveta hudby, módy či kinematografie.