9 zvláštnych spôsobov, ako zostať zdravý. Toto by ste zaručene mali vyskúšať

9 zvláštnych spôsobov, ako zostať zdravý. Toto by ste zaručene mali vyskúšať

Hovorí sa, že keď je zdravé telo, je zdravý aj duch. Medicína a veda ponúkajú viacero metód, ako zostať zdravý. Niektoré vyzerajú zvláštne, ale zato účinné. Ponúkame vám 9 rôznych spôsobov, ako si zachovať zdravie.

Zostať zdravý je niekedy veľmi ťažké. Ľudia skúšajú rôzne imunitné čaje, tabletky, iní volia otužovanie. Udržať si zdravie hlavne v sychravom chladnom počasí nie je jednoduché. Poznáme 9 spôsobov, pomocou ktorých môžete zostať zdraví.

6. Rukou písané poznámky zlepšujú duševné schopností

Dnešná doba je zameraná na notebooky, mobily, do ktorých sa dá písať, kresliť. Výskum z the State University of Indiana ukázal, že písanie poznámok rukou na papier rozvíja duševné schopnosti, ako sú psychomotorické koordinácie, pozornosť, pamäť… Pri písaní sa aktivuje aj časť mozgu zodpovedná za čítanie, čo sa nestáva pri písaní poznámok do notebooku.

7. Čistenie zubov pred raňajkami

Mnohí zubári sú presvedčení, že čistenie zubov hneď po raňajkách sa rovná snahe odstrániť zubný povlak brúsnym papierom. Akékoľvek potraviny (napr.citrusové plody, ovocie obsahujúce kyseliny, paradajky, sódy…) spôsobujú citlivosť skloviny na vonkajšie vplyvy. Pri umývaní zubov hneď po jedla nechávate kyseliny prenikať hlbšie do vrstiev zuba, čo vedie k formovaniu dutín. Riešením je opláchnuť si ústa čistou vodou.

Zuby si môžete čistiť pred jedlom, keď odstránite všetky baktérie ešte pred tým, ako ich “nakŕmite” svojimi raňajkami. Keď si nechcete čistiť zuby pred jedlom, počkajte aspoň 30 minút po jedle, a tak si ich vyčistite.

Nezabudnite, večer pred spaním by ste mali použiť aj zubnú niť alebo medzizubnú kefku.

8. Zbavte sa budíka

Počas spánku by ste si mali prejsť 5 fázami, z ktorých vhodné na prebudenie sú 1, 2 a 5. Ak sa zobudíte počas týchto fáz, budete sa cítiť viac odpočinutí. Akýkoľvek ostrý zvuk, ktorý vás zobudí, prináša veľa stresu pre telo.

Počas dňa sa človek cíti podráždene a zhoršuje sa pamäť, videnie a reakcie na udalosti. Časom to môže vyvolať srdcové ochorenia, mŕtvicu, neurologické poruchy a duševný úpadok. Človek je schopný zobudiť sa bez budíka načas, ale je na to potrebný tréning a určitý režim, napr. ísť spať v rovnakom čase.

9. Neberte si názory iných k srdcu

Ľudia sa po vypočutí negatívnych názorov na svoju osobu cítia sklamaní, cítia, že im bolo ublížené, mnohí upadajú do depresií.

Výsledky výskumov ukazujú, že ľudia, ktorí sú pokojní pri počutí negatívnych názorov na svoju vlastnú osobu, žijú dlhšie. Napriek tomu veľa ľudí potrebuje počuť podporu, preto by ste sa mali obklopiť ľuďmi, ktorí vás budu podporovať a inšpirovať vo vašom živote.

Zdroj: brightside.me

Zdroj obrázka: maxpixel.freegreatpicture.com

0
0

Vyjadri svoj názor

Pages ( 2 of 2 ): « Previous1 2
Google+ Linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*