fbpx
8 vecí, ktoré vám oko naznačí o vašom zdravotnom stave

8 vecí, ktoré vám oko naznačí o vašom zdravotnom stave

Telo dokáže povedať o zdravotnom stave veľa. Vysiela totiž signály, keď nie je niečo v poriadku. Aj oko môže vyslať varovné príznaky o zdravotnom stave. Pozrite sa na 8 vecí, ktoré vám oko môže naznačiť.

Hovorí sa, že oči sú oknom do duše. Je pravdou, že zrak dokáže o človeku veľa povedať: či človek klame, či mu ste sympatickí, či sa smeje, dokonca naznačujú veľa aj o zdravotnom stave. Pozrite sa na 8 signálov, ktoré vám chce oko naznačiť.

1. Očný jačmeň

Ak ste niekedy mali jačmeň, poznáte bolesť a podráždenie, ktoré spôsobuje. Hrčka na viečku  vznikne kvôli zablokovaniu mazovej žľazy a zmizne zvyčajne v priebehu niekoľkých dní. Ak pretrváva, spôsobuje rôzne ťažkosti.

Keď sa vám jačmeň objavuje často alebo pretrváva dlhšiu dobu, môže to byť príznakom mazovej žľazy. Ak to nejde liečiť, alebo sa objavuje v rovnakom mieste, mali by ste navštíviť lekára.

2. Strata obočia

Existuje veľa dôvodov, kedy môže dôjsť k strate obočia: starnutie, stres, nedostatok živín. Ďalším dôvodom je Alopecia areata (nepredvídateľné autoimunitné kožné ochorenie, ktoré vedie k strate vlasov na hlave, tvári – obočia), čo sa týka viac ako 0,1 % obyvateľov.

Prijateľnejším dôvodom straty obočia je hypotyreóza – akútny nedostatok vitamínov štítnej žľazy, ktoré v extrémnych prípadoch môže viesť k vypadávaniu vlasov. Ak máte pocit zriedenia svojho obočia (alebo vlasov), mali by ste navštíviť lekára či nemáte problémy so štítnou žľazou.

3. Rozmazané videnie

Ľudia trávia veľa času za počítačmi, notebookmi, nad mobilmi, čo spôsobuje pálenie, podráždenie až rozmazané videnie. Tento problém sa nazýva syndróm suchého oka alebo digitálne namáhanie očí. Ak máte podobné príznaky, mali by ste s svojím očným lekárom prediskutovať spôsoby, ako riešiť tento problém.

Po hodine, dvoch strávených pozeraním na obrazovku si môžete precvičiť svoje telo aj svoj zrak. Zavrite na niekoľko sekúnd oči, potom chvíľu klipkajte, robte s nimi krúživé pohyby. Skúste sa vyhnúť pozeraniu na zapnutú obrazovku po tme.

4. Škvrny

Vždy je zarážajúce všimnúť si slepé škvrny vo výhľade. Takéto videnie je sprevádzané migrénou, najmä ak sa k obrázkom dostanete, sú sprevádzané šumivými bodkami alebo vlnovkami. Škvrny vznikajú hlavne pri bolesti hlavy.

Ak mávate takéto príznak, mali by ste navštíviť lekára a zistiť, čo im predchádza.

Pokračovanie článku nájdete na druhej strane.

Google+ Linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*