7 skvelých tipov pre každodenný make-up

7 skvelých tipov pre každodenný make-up

Túžite po dokonalom make-upe? Vďaka nasledujúcim skvelými tipom si ho budete vedieť vykúzliť sama a to dokonca nemusíte byť žiadna prestížna maskérka.

Princíp je jednoduchý. Stačí sa iba zamerať na detaily, ktoré možno u viacerých z vás doteraz neboli nijako dotiahnuté.

Nasledujúcich sedem rád nazbierala zahraničná stránka BrightSide a my sa s vami chceme o ne podeliť.

Použite korektor

Prvým krokom je použite make-upu a nanesenie korektoru vo farbe vašej pleti. Následne však použite ešte druhý korektor, ktorý je o čosi tmavší, aby zvýraznil vaše tvárové rysy.

make-up

Pri líčení nezabudnite ani na svoj nos

Pre zvýraznenie nosa, jeho línie použite tmavý korektor, ktorý aplikujete po stranách a pod špičkou nosa. Následne stačí iba poriadne roztrieť smerom von.

nose-contouring

Zvýraznite obočie

Jednoduchým spôsobom ako môžete zvýrazniť svoje obočie, je použitie ceruzky. Tú naneste opatrne pod a nad obočie. Následne už iba celé obočie dokreslite ceruzkou za pomoci krátkych čiar.

eyebrows

Aj oči si zaslúžia vašu pozornosť

Pre zvýraznenie očí nezabudnite použiť zvýrazňovač alebo svetlé tiene, aby vaše oči vyzerali svieže a žiariace.

eyes

Ako vykúzliť peknú kontúru linky

V súčasnosti sú trendy tzv. mačacie oči, ktoré vykúzlite za pomoci ceruzky. Najprv nakreslite tenkú linku od vonkajšieho kútika oka smerom k obočiu. Potom pridajte ešte jednu tenkú linku takmer z polky oka a pripojte ho k prvej linke. Následne stačí už iba vymaľovať voľnú časť mačacích očí.

linka

Plné a výrazné pery

Prvým krokom pre krásne pery je hydratácia. Naneste svoj balzam na pery a načrtnite na ne obrys s ceruzkou. V rohoch pier zvoľte tmavší odtieň rúžu a v strede zasa svetlejší. Pomocou hry dvoch farieb docielite efekt plných a neodolateľných pier.

lips

Rýchly make-up pre vaše oči

Pre zvýraznenie očí použite základné farby, ktoré nájdete v palete očných tieňov. Vonkajšiu časť oka zvýrazníte tmavšími odtieňmi a naopak, časť na viečku namaľujte svetlejšími farbami. V prípade, že máte linku na oko, použite ju na zvýraznenie viečka.

obocie

Zdroj: brightside.me

Avatar

Autor:

Volám sa Lenka a pre web klocher.sk píšem od jeho začiatku, takže som akýsi "inventár" tejto stránky. :D Moje články sú zamerané najmä na témy žena, láska, rodina a deti, ale rada píšem aj články ohľadom rôznych testov, hlavolamov či vtipných videách. Medzi moje záľuby patrí šport, relax a trávenie času s blízkymi a priateľmi. Aktuálne začínam žiť novú životnú etapu a pripravujem sa na jednu z najväčších výziev - materstvo, tak držte palce, aby sme to s manželom zvládli :)