Spoznajte 7 krutých právd, vďaka ktorým budete silnejšie osoby

Spoznajte 7 krutých právd, vďaka ktorým budete silnejšie osoby

Je ťažké si priznať, že sme slabí a máme neustále výhovorky pre seba a ostatných. Trávime väčšinu svojho času čakaním: čakáme, že sa niečo stane, čakáme, že niečo skončí, čakáme kým niečo skončí. Ale to „niečo“ je určite život sám. Tak prečo čakáme? Je čas čeliť krutej pravde života a začať pracovať na sebe práve teraz bez zbytočného odkladu.

Musíme si uvedomiť niektoré kruté pravdy, zmieriť sa s nimi, čo nám pomôže byť silnejšími.

1. Nikto nie je skutočne príliš zaneprázdnený na to, aby na nás reagoval
Ten chlapec alebo to dievča nie je tak zaneprázdnený/á, aby nám mohol/la odpísať späť. Taktiež náš potenciálny nadriadený nie je príliš zaťažený prácou, aby sa s nami nemohol skontaktovať. Pamätajme, ľudia si robia čas pre tých, s ktorými chcú byť. Odpisujeme, voláme a odpovedáme ľuďom, s ktorými sa chceme porozprávať.

Ak sme nedostali odpoveď od niekoho je to preto, že si zámerne vybrali, že nám neodpovedia. Čím skôr si prestaneme vymýšľať výhovorky, prečo sa ľudia s nami cítia zle, tým skôr sa môžeme dostať k ľuďom, ktorí nás rešpektujú.

2. Každý uprednostňuje svoje záujmy
Bez ohľadu na to, ako milujúca, dobrosrdečná a starostlivá osoba je, bude vždy dávať svoje záujmy pred naše. Aj veľmi milujúci partner nesmie vedieť, ktoré „tlačidlo“ tlačiť, ak sme mu dali náznak. Aj ten najúprimnejší zamestnávateľ si nemusí byť vedomý toho, že nás ženie do zeme, ak budeme prijímať viac práce.

Väčšina ľudí získava z nás tak veľa, ako len môže, bez ohľadu na to, čo. Tak si skúsme vytvoriť svoje limity a nedovoľme, aby sme ich vďaka ostatným ľuďom porušili. Silní ľudia sa neboja povedať „nie“ alebo hovoriť až vtedy, keď je to potrebné. Vedia, že musia vydržať pre seba a nikto iný to neurobí za nich.

3. Je nemožné, aby boli všetci ľudia šťastní
Ak by sme urobili všetko, čo nám každý človek v živote povedal urobiť, pravdepodobne by sme sa zbláznili alebo by sme skončili bez života, beztvarí, emocionálne prázdni.

Pravdou je, že nemôžeme potešiť každého. Môžeme to skúsiť, samozrejmé, ale nikdy sa nám to nepodarí. Vždy bude niekto, kto odmietne náš spôsob života alebo naše rozhodnutia. Budeme kritizovaní bez ohľadu na to, čo budeme robiť.  Takže, mali by sme robiť rozhodnutia, ktoré sú správne pre nás a mať odvahu nasledovať to, čo cítime, že je správne. Jediný sudca, ktorého musíme potešiť sme my.

4. Svet nám nedlhuje absolútne nič
Mohli by sme byť skvelou, najmúdrejšou a najzaujímavejšou osobou na svete, ale ak nikto okrem nás si týchto vlastností nie je vedomý, nič z nich nedostaneme.

Máme len 2 možnosti k dispozícii: môžeme stráviť celý svoj život ľutovaním sa, pretože si zaslúžime viac, ako sme dostali, alebo  môžeme vstúpiť do sveta a vziať si, čo chceme. Hádajme, čo si vyberú úspešní ľudia?

Pokračovanie na ďalšej strane

Avatar

Autor:

Volám sa Lenka a pre web klocher.sk píšem od jeho začiatku, takže som akýsi "inventár" tejto stránky. :D Moje články sú zamerané najmä na témy žena, láska, rodina a deti, ale rada píšem aj články ohľadom rôznych testov, hlavolamov či vtipných videách. Medzi moje záľuby patrí šport, relax a trávenie času s blízkymi a priateľmi. Aktuálne začínam žiť novú životnú etapu a pripravujem sa na jednu z najväčších výziev - materstvo, tak držte palce, aby sme to s manželom zvládli :)