7 jasných dôvodov, prečo randiť s mužmi s bradou

7 jasných dôvodov, prečo randiť s mužmi s bradou

Patríš k tým, ktoré sú zásadne proti hustému strnisku na jeho tvári ? Alebo si sa aj ty dnes na ulici obzrela za ,,bradáčom“ v košeli a povedala si : ,,Ten je ale božský! A tá jeho brada.“ ? Či spadáš do prvej, alebo druhej kategórie, tu je niekoľko faktov o týchto ,,chlpáčoch.“

Nie je brada, ako brada

Výskumy ukazujú, že muži, ktorým rastie brada, rozhodne netrpia vážnejšími chorobami ako je napríklad rakovina. Síce sú tieto fakty morbídne, rozhodne nie vyvrátiteľné.
V dnešnej dobe sa na ulici denno-denne stretávame s nespočetným množstvom ľudí. Mužské oči radi poblúdia hlavne po ženských krivkách od nôh cez boky až po vlasy. Naopak ženy, tie si všímajú, hádam, všetko. Od chôdze, postoja, rúk či očí, ba dokonca brady. Brada huňatá, slabo porastená, pichľavá či naopak, príjemná na dotyk. Aj také bývajú ich viditeľné pýchy. Aj keď čas plynie a bradaté výsady sa menia, vždy však platí, že brada odlišuje chlapa od chlapca.muž s bradou

Brady, ktoré nie sú príliš huňaté (ako u Gandalfa) a tiež nejednotné (Keanu Reeves či Micchael Cera, ktorého brada či skôr ,,bradička“ vzbudzuje hrôzu) ale husté strniská, tie sú tým pravým potešením pre ženské oči. Čerstvo oholení chlapi zo sveta hviezd ako Bradley Cooper či George Clooney sú síce pekní, no bez -obrnenia- na ich tváričkách, rozhodne nie takí sexi. A koniec koncov aj vo svetoznámom bestsellere ,,Zápisník jednej lásky“, všetci dobre vieme, že dôvodom, prečo sa Allie vrátila späť k Noahovi, bola jeho brada.
A teraz pekne po poriadku

1. Aj brady majú svoju históriu

Už od dávnych čias bola mužská brada symbolom jeho cti, mužnosti či spoločenského postavenia. V stredoveku, ak sa ktokoľvek dotkol tejto mužskej pýchy, predstavovalo to urážku a hrozil mu súboj. Známy rímsko – nemecký cisár, Otto I. , prisahal na svoju bradu, keď chcel niečomu dodať na vážnosti.
Tiež mali naši predkovia brady kvôli udržaniu telesnej teploty či ochrane jemnej pokožky na ústach či zastrašeniu nepriateľa – väčšia brada, silnejšia sánka, statnejší chlap. Podobne ako chvost u páva.

2. Má čistú pleť

Pravdepodobne ste rozmýšľali, čo skrýva pod týmito fúzmi , ale na rozdiel od toho, čo by ste si mohli myslieť , pod týmto krovím je hladká pleť. Akné sú totiž často výsledkom holenia . Je to preto, že britvy môžu dráždiť pokožku a šíriť baktérie. Aké je teda tajomstvo k jeho hladkosti ? Fúzy bránia treniu a hydratačný olej z jeho tváre ho chránia pred silným vetrom . Žiadne začervenanie alebo sucho na tomto chlapovi nenájdete !

3. Žiadne vrásky

Podľa nedávneho výskumu z univerzity južného Queenslandu, fúzy blokujú u muža až 95 % slnečného UV žiarenia. Všetci vieme, že nadmerné vystavenie slnku znamená vyššie riziko vzniku melanómu – zhubné nádorové ochorenie v koži. Vlastne u štyroch z piatich prípadov mužov sa objaví na tvári, hlave alebo krku. Tak čo, ešte stále si sa s tou bradou nerozhodol ?

Článok pokračuje na ďalšej strane
0
0

Vyjadri svoj názor

Pages ( 1 of 2 ): 1 2Next »
Google+ Linkedin

Written By :

Magazín, ktorý tvoríme spolu