27-ročná fitness mama po pôrode dvojičiek hovorí, že cisársky rez vôbec nie je jednoduchšia cesta!

27-ročná fitness mama po pôrode dvojičiek hovorí, že cisársky rez vôbec nie je jednoduchšia cesta!

Matka štyroch detí v tom má jasno

27-ročná fitness trénerka a matka štyroch detí sa na sociálnych sieťach podelila so svojimi fanúšikmi a mamičkami o svoje pocity z posledného pôrodu spred roka, kedy priviedla na svet dievčatká – dvojičky. Po roku sa rozhodla vysvetliť, prečo je pôrod sekciou nevýhodnejší ako prirodzený pôrod, ktorého sa mnohé ženy toľko obávajú.

deti
Napriek tomu, že Sophie Guidolin je už opäť fit a vo forme, dlho po pôrode ju trápili bolesti, a napriek tomu, že väčšina z nich už vymizla, sú problémy, ktoré ju ešte stále trápia. O cisárskom reze sa rozhodla porozprávať svojim fanúšikom kvôli tomu, že v komentároch na instagrame či facebooku sa často stretávala s názormi, že pôrod sekciou je omnoho jednoduchšia cesta, akou rodiť. 

sophie

“Cisársky rez je jednoduchý spôsob pôrodu. Počkaj … čo som si to práve prečítala??? Mám 4 krásne a zdravé deti – narodenie každého bolo úplne iné, špeciálne. Práve som si prečítala komentár, ktorý hovorí, že ženy, ktoré odrodia cisárskym rezom to majú jednoduchšie… Nie, nemajú. Samotný proces pôrodu bol síce oveľa menej bolestivý, v tom máte pravdu, ale viac ako rok  som sa zotavovala z problémov a trpela rôznymi bolesťami. Prirodzená regenerácia tela po takomto zákroku trvá približne 3-6 mesiacov. Nemôžem dvíhať ťažké veci ani zaťažovať chrbticu a bedrá... Keď sa nad tým zamyslím – cisársky rez nebol jednoduchší, povedala by som, že bol skôr iný,” odkazuje fitnesska svojim fanúšikom a budúcim maminám.

cr_1

“A po druhé, je to tak veľmi hrozné… Si v chladnej miestnosti, cítiš sa tak sama, s obrovskými ihlami, ktoré skončia v tvojej chrbtici, necítiš si nohy, len šklbanie a zvláštne pocity v bruchu, keď lieky proti bolesti prestanú účinkovať, je veľmi ťažké sedieť a chodiť a máš pocit, že ťa bolí celá panva… Môj názor je taký, že určite to nie je jednoduchšie. Keby som bola znova tehotná a mohla by som si vybrať (teraz som na výber jednoducho nemala), určite by som sa rozhodla pre prirodzený pôrod!”

family

Zdroj: dailymail.co.uk