Existuje 12 divných psychologických dôvodov, kvôli ktorým sa do teba niekto môže zamilovať

Existuje 12 divných psychologických dôvodov, kvôli ktorým sa do teba niekto môže zamilovať

Láska je veru zvláštna…

Existuje množstvo výskumov, ktoré hovoria o tom, na základe čoho sa ľudia zamilovávajú. Na základe čoho sa môže niekto zamilovať práve do teba? Môžu to ovplyvniť tieto faktory:

1. Ak ste si veľmi podobní

1

Aj keď sa zvykne hovorievať, že protiklady sa priťahujú, nie je to tak celkom pravda. Doktor Gian Gonzaga, ktorý je vedúcim výskumu, sa zameral na páry, ktoré sa spoznali na zoznamke, a vyjadril sa, že ak si sú partneri podobní, umožňuje im to chápať správanie toho druhého.

2. Ak sa podobáš na jej/jeho rodiča

2

Profesor David Perrett a jeho kolegovia z University of St. Andrews zistili, že niektorých ľudí priťahujú ľudia podobní jednému z ich rodičov.

3. Ak správne voniaš

3

Výskum, ktorý prebiehal na univerzite v Južnej Kalifornii, sa zameral na ovulujúce ženy. Ukázalo sa, že niektoré počas ovulácie preferovali pach z tričiek, ktoré predtým na sebe mali muži s vysokou hladinou testosterónu. Táto štúdia tiež dokázala, že niektoré ženy v čase ovulácie dávajú prednosť mužom so silnou čeľusťou.

4. Ak pôsobíš otvorene

4

Odborníci na reč tela sa zhodujú, že gestá a celkový postoj dokáže povedať viac než slová. Ak totiž máš ruky vo vreckách a ramená smerujú smerom dovnútra, je to signál, že nemáš záujem. Keď však stojíš uvoľnene a tvoje ruky sú voľné, vysielaš znamenie, že si dostupný.

5. Ak sa vzájomne pozeráte do očí

5

Pri výskume psychologičky Joan Kellerman z Univerzity v Massachusetts bolo požiadaných 72 ľudí, ktorí sa nikdy predtým nevideli, aby si vzájomne vo dvojiciach pozerali do očí po dobu dvoch minút. Títo ľudia neskôr tvrdili, že sa u nich objavili pocity vášne a lásky. To naznačuje, že pri dlhšom očnom kontakte s hoc neznámou osobou sa môžeš zamilovať.

6. Ak vyžaruješ teplo

6

John Bargh, psychológ z Yale, uskutočnil experiment, pri ktorom mala časť účastníkov v ruke teplý nápoj a časť studený. Tí, ktorých nápoj bol teplý, pôsobili na ostatných vľúdnejšie a viac ľudsky. Takže je väčšia pravdepodobnosť, že na rande uspeješ skôr s teplým čajom alebo kávou, než so zmrzlinou.

Pokračovanie na ďalšej strane

Avatar

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.