fbpx
10 potravín, ktoré by ste mali vylúčiť, keď chcete schudnúť

10 potravín, ktoré by ste mali vylúčiť, keď chcete schudnúť

Cvičenie, diéty, jednoducho túžba schudnúť. Nie vždy sa to podarí, nech už skúšate čokoľvek. Skúste vynechať týchto desať potravín a uvidíte, čo sa s vašim telom začne diať.

Každý chce občas zhodiť nejaké to kilo, čo má navyše. Nie vždy sa to podarí, pretože ľudia konzumujú nadbytočné kalórie. Je dôležité vedieť, ktoré kalórie sú dobré  a zlé. Mali by ste vedieť, ktoré potraviny sú vhodné alebo nevhodné. Poznáme 10 potravín, ktoré by ste mali vylúčiť, keď chcete schudnúť.

Biele pečivo

Biele pečivo je plné cukru a nemá žiadnu nutričnú hodnotu. Tento druh pečiva vás úplne nezasýti. Ak chcete schudnúť, mali by ste konzumovať celozrné pečivo.

Nízkotučné potraviny

V obchodoch nájdete light potraviny, ktoré sú prezentované ako zdravšie a s nižším obsahom tuku. Tieto potraviny vôbec nie sú dobré, pretože sa v nich nachádza veľké množstvo cukru a sladidiel (aby kompenzovali stratu chuti). Ľudia majú tendenciu prejedať sa light potravinami, pretože predpokladajú, že siahli po zdravšom variante. Keď telo spracuje cukor, potom sa ukladá ako tuk.

Vyprážané jedlá

Vyprážané jedlá spôsobujú vysoký krvný tlak, cholesterol, vyšší  objem tuku v tele, čo môže viesť až k obezite. Namiesto vyprážaných jedál skúste variť dusením alebo skúste variť nad parou.

Džúsy a šťavy

Džúsy obsahujú veľké množstvo cukru. Dokonca aj domáce šťavy z ovocia obsahujú cukor, aj keď prírodný. Pri chudnutí je lepšie piť čistú vodu. Na osvieženie si môžete do nej pridať citrón a mätu.

Popcorn z mikrovlnky

Popcorn môže byť aj zdravý, ale podľa článku publikovanom v MSN môžu chemikálie v mikrovlnom vaku spôsobiť problémy so štítnou žľazou. Nevýhodou je aj veľké množstvo soli a maslo (veľa ľudí preferuje maslový popcorn, prípadne si do popcornu ešte pridajú maslo). Lepšie by bolo pripraviť si popcorn na sporáku a vynechať maslo.

Pokračovanie článku nájdete na druhej strane.

Google+ Linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*