Zopár skvelých trikov, ako si vyčistiť svoj domov

Zopár skvelých trikov, ako si vyčistiť svoj domov

Viacerí z nás nemajú radi domáce upratovanie. Zakaždým nás stojí veľa námahy, kým dostaneme naše bývanie do podoby, ktorá sa aspoň trochu podobá poriadku a čistote.

Zahraničná stránka brightside.me zhromaždila zopár tipov, ktoré nám pomôžu vyčistiť naše bývanie rýchlo a jednoducho.

Čistenie špinavého kúpeľňového závesu nemusí byť problém! Žltých škvŕn, špiny a plesne na ňom sa zbavíte za pomoci roztoku peroxidu vodíka a vody v rovnakom pomere.

zaves

Okrem každodenného čistenia zubov by ste nemali zabudnúť ani na čistenie zubnej kefky. Choroboplodných zárodkov na nej sa zbavíte tak, že namočíte kefku do octu po dobu jednej hodiny. Potom ju nezabudnite poriadne umyť pod tečúcou vodou.

kefka

Špongie, ktoré používate pri sprchovaní, by ste taktiež nemali nechať nepovšimnuté. Je dobre ich rovným dielom namočiť do teplej vody a octu a nechať vyležať po dobu jednej hodiny. Potom ich stačí umyť čistou vodou a nechať vysušiť.

spongie

Aj usadeniny či škvrny môžu byť minulosťou s použitím peroxidu vodíka. Ten naneste alebo nasprejujte na povrch vane a nechajte pol hodinu pôsobiť. Potom ho zmyte teplou vodou a tešte sa z čistého povrchu vašej vane.

vana

Povrch vane môžete ľahko očistiť aj za pomoci sódy. Princíp je jednoduchý. Najprv posypte sódu na povrch vane a niekoľko minút počkajte. Následne nalejte ocot a jemne utrite povrch s kefkou. Posledným krokom je už len opláchnutie povrchu s teplou vodou.

Aj špinavé plochy medzi dlaždicami môžete vyčistiť a to len za pomoci jedlej sódy. Tú dajte do misky a za pomoci navlhčenej zubnej kefky zľahka vydrhnite špinavé plochy medzi dlaždicami. Po vyčistení umyte povrch teplou vodou a uvidíte ten zázrak.

dlazdice

Takže žiadne výhovorky, ale skúste vyskúšať nasledujúce užitočné tipy.

Zdroj: brightside.me

0
0

Vyjadri svoj názor

Google+ Linkedin

Written By :

"Rozdávaj úsmev, niet človeka, čo by na neho nebol odkázaný..." :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*