Reklama/advertisment

Všimli ste si už niekedy, že pánske košele majú gombíky na pravej strane, zatiaľ čo ženské košele ich majú na ľavej strane? Ide o rozmar dizajnérov alebo iba o ďalší zo spôsobov, ktorý chce zdôrazniť rozdiely medzi ženami a mužmi? Čítajte a dozviete sa odpoveď.

Ukázalo sa, že táto zvláštnosť sa datuje už v 13. storočí, kedy boli vynájdete gombíky. Vtedy totiž nosili gombíky na košeliach iba bohaté ženy, ktorým pomáhali obliekať sa ich slúžky. A to je dôvod, prečo majú ženy gombíky na ľavej strane. Ak sa totiž postavíte pred ženu, jej gombíky nasuniete ľahšie z jej ľavej strany ako naopak. Zároveň sa predpokladalo, že väčšina ľudí je pravákov a nasúvanie gombíka do diery ide ľahšie, lepšie z ľavej strany.

Reklama/advertisment

Ani muži neboli výnimky a tiež mali svojich sluhov, avšak, oni sa radšej obliekali sami. Aj preto bolo pre nich praktickejšie, aby boli gombíky na pravej strane.

Reklama/advertisment

gombiky

Toto rozdelenie sa ustálilo a používa sa dodnes, preto nebuďte prekvapení, ak si všimnete túto odlišnosť. Gombíky na opačných stranách nie sú prvou a ani poslednou zaujímavosťou, ktorá odlišuje tieto dve pohlavia.

Zdroj: brightside.me