Reklama/advertisment

Je pre nás prirodzené z času na čas klamať na prvom rande, keď chceme toho druhého zaujať a oslniť. Nie je to síce úplne správne, ale sú to malé klamstvá, ktoré sú v záujme získania sympatií odpustiteľné. Veď aj ty si určite nie raz používala malé nevinné lži na to, aby si sa zapáčila.

Reklama/advertisment

Doktorka Helen Fisher naopak tvrdí, že tieto klamstvá sú úplne zbytočné, ak ti ide len o tom, aby si sa tomu druhému zapáčila. Vysvetľuje, že je veľmi málo pravdepodobné, že príde aj na druhé rande, ak budeš klamať a prikrášľovať skutočnosť s týmto zámerom. Takže v skutočnosti si vôbec nepomôžeš. Možno aj to bude dôvod, prečo sa podľa amerického prieskumu väčšina ľudí ani neobťažuje využívať na prvom rande klamstvá a dve tretiny z nich si myslia, že sú dokonca úplne neprijateľné.

Reklama/advertisment

Poďme však k tým, ktorí na prvom rande občas zaklamú. Vieš, v ktorej oblasti najčastejšie prikrášľujeme skutočnosť?

Najčastejšie zvykneme klamať o svojej sexuálnej minulosti, pričom ženy zvyknú svoje počty znižovať, muži si naopak radi pridávajú – v závislosti od toho, čo je podľa nich najlepšie.

O týchto 9 veciach klameme na prvom rande najčastejšie:

1. Sexuálna história

2. História randenia

3. Financie

4. Kde žijeme

5. Vek

6. Záujmy/Koníčky

7. Práca

8. Deti

9. Rozvod

Klamať o prvých dvoch veciach nie je až taký prúser, ale zatajiť deti alebo rozvod – to by mohlo riadne zamotať vzťah už na začiatku. Navyše pri práci, veku alebo deťoch aj tak napokon pravda vyjde najavo.

Zdroj: elitedaily.com