Ani múka, ani cukor… Daj tam radšej fazuľu!

Reklama/advertisment

Milé deti, keď nezjete tú fazuľu, Patris a Stanley ju rozmixujú a primiešajú do tých muffinov, ktoré dostanete na olovrant. Zjete ju teraz alebo radšej až potom? 🙂 🙂 🙂

Reklama/advertisment

Keď som prvýkrát videla tento recept, pomyslela som si, že zle vidím… Ale keď som videla videorecept (jasné, jasné, máš ho dole…), tak som si povedala, že asi vidím dobre a má to tak byť. Síce mi to do seba nejako nezapadalo, že prečo by sa do koláčikov mali dávať červené fazule, ale chute sú rôzne, fazuľky tiež, no a fantázii sa medze nekladú. A keďže je to zdravé.. No neupeč to!

Reklama/advertisment

wlt-muffiny

Na 10 muffinov potrebujeme:

1 plechovku červených fazúľ v slanom náleve (240g)

100 g horkej vysokokvalitnej čokolády 80%

30 g kokosového oleja

10 g kakaa

15 g stévie

3 vajcia

1 ČL škorice

2 ČL sódy

Čo s tým všetkým treba spraviť?

Najprv zmiešame vajcia so stéviou a potom pridáme dôkladne prepláchnuté fazule. Vymixujeme to do hladka, aby fazule neboli v muffinoch cítiť. Do hladkej vymixovanej zmesi pridáme kakao, škoricu, sódu a 50 g nasekanej čokolády. Všetko premiešame a nakoniec pridáme druhú polovicu čokolády, ktorú sme roztopili s kokosovým olejom. Pozor, roztopená čokoláda nesmie byť horúca, musí byť trošku vychladnutá. Vmiešame ju do cesta a naplníme do formy. Pečieme na 180°C cca 12-15 min.

Zdravé čokoládové muffiny bez múky a cukru

Zdroj: youtube.com  welifttogether.com