4 zaujímavé dôvody!

Reklama/advertisment

Bolesti hlavy sa často pripisujú alkoholu, chorobe, nedostatku spánku, nedodržiavaniu pitného režimu alebo hormónom. Príčiny však môžu byť rôzne – možno aj také, ktoré by ste nečakali. Fyzioterapeutka Naomi Sofer z Londýna tvrdí, že tieto 4 veci môžu tiež spôsobiť pretrvávajúce bolesti hlavy.

112

Reklama/advertisment

Kabelka

Ženská kabelka obsahuje naozaj všetko, od kozmetiky, drobných nákupov, cez hygienické potreby až po osobné veci. Pokiaľ ju nosíte každý deň, či už v ruke alebo na ramene, jej váha vám môže zaťažovať krk alebo ramená – a tým spôsobiť bolesti hlavy. Vaša kabelka má správnu hmotnosť vtedy, ak je jej váha menšia ako 10% vašej telesnej hmotnosti. Pokiaľ by to bolo viac, pravdepodobne v nej máte aj to, čo nemusíte 🙂 .

Reklama/advertisment

Lieky

Pravidelné užívanie liekov proti bolesti (viackrát týždenne) , akými sú paracetamol, aspirín alebo ibuprofén, môže byť tiež zdrojom bolesti hlavy. Po ich vysadení by mali problémy s bolesťami hlavy ustúpiť do 10 dní.

lieky

Dvíhanie činiek

Cvičenie s činkami, prípadne tiež s ťažšími kettlebellmi, pri ktorých máte zlú techniku dýchania, sa môže podieľať taktiež na bolesti hlavy. Zadržiavanie dychu pri cvičení určite nie je najlepší spôsob, akým by sa dalo dostať k zdravému telu. Počas cvičenia si preto pripomínajte, aby ste nezabúdali správne dýchať. Pokaľ ste v cvičení nováčik, obráťte sa na trénera alebo niekoho, kto vám v tom dobre poradí. Možno sa to nezdá, ale je to naozaj veľmi dôležité.

man-1282232_960_720

Dlhé sedenie

Ľudia pracujúci v kanceláriách a študenti by o tom vedeli povedať svoje. Celé hodiny sedia za stolom, či už pred zošitmi a učebnicami alebo pred obrazovkou počítača, a doma sa opäť vracajú k práci alebo učeniu – teda opäť sedia. Dlhodobé sedenie a málo fyzickej aktivity neprospieva ani kĺbom, ani svalom, škodí krku a môže vyvolávať závrate, únavu a bolesti hlavy.

Zdroj:  dailymail.co.uk  Foto: pixabay.com