Trpíte bolesťami zubov? Predíďte im vďaka nasledujúcim potravinám, ktoré nájdete doma

Trpíte bolesťami zubov? Predíďte im vďaka nasledujúcim potravinám, ktoré nájdete doma

Trpíte bolesťami zubov? Trápia vás citlivé zuby a viditeľné diery v zuboch? Ak áno, tak čítajte, ako sa s týmito problémami môžete popasovať.

Starostlivosť o zuby je jednou zo základných vecí, ktoré by mal robiť človek ráno a večer. Ak tak totiž robiť nebude, môže sa stať, že sa na jeho zuboch budú vytvárať kazy, ktorých vznik je podmienený zlou zubnou hygienou či potravinami. Vedci preukázali, že oveľa viac problémov so zubami majú ľudia, ktorí nemajú normálny prísun potravín, napr. ľudia trpiaci anorexiou.

zuby

V prípade, že chcete predísť bolesti zubov, je dobré zamerať sa na nasledujúce potraviny:

klinček – Na liečbu akýchkoľvek problémov so zubami je najlepšou ingredienciou klinček. Má antibakteriálne a protizápalové účinky, ktoré znižujú bolesť zubov. Pre utlmenie bolesti môžete užívať klinček v prášku, ktoré si na boľavé miesto posypete, alebo môžete žuť celé klinčeky, či použiť olej z klinčekov. Výhoda klinčekov spočíva aj v odstraňovaní zápachu a dezinfekcií úst.

soľ – Aj obyčajná soľ je prospešná na zuby a to najmä vtedy, ak si pravidelne robíte nasledujúci roztok. Lyžičku soli rozpustite v pohári s teplou vodou a následne si s týmto roztokom vyplachujte postihnuté miesta. Opakovať by ste to mali 3-krát denne.

cesnak – Za prírodné antibiotikum sa považuje aj cesnak, ktorý sa dá využiť vo všetkých liečbach a teda aj pri liečbe zubov. Odporúčame vám spraviť si zmes z cesnaku, ktorú nanášajte priamo na boľavé miesto. Vhodným je aj žutie jedného strúčiku cesnaku a to opakovanie aj niekoľko dní.

sladké drievko – Americkí vedci zistili, že koreň zo sladkého drievka môže udržať vaše zuby zdravé. Zároveň je známe, že toto sladké drievko, ktoré môžete poznať z chutného pelendreku, je dobré aj v boji proti paradentóze.

Zdroj: svetzive.cz

0
0

Vyjadri svoj názor

Google+ Linkedin

Written By :

"Rozdávaj úsmev, niet človeka, čo by na neho nebol odkázaný..." :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*