Reklama/advertisment

Triky ako schudnúť. Hovoríte si, že sú to len slová. Ponúkame vám 6 jednoduchých trikov, ktoré vám môžu pomôcť pri redukcii hmotnosti. Neveríte? Tak vyskúšajte.

Reklama/advertisment

4. Keď pociťujete hlad, privoňajte k banánom

Znie to šialene, ale skutočne bolo preukázané, že potraviny s výraznou vôňou ako jablko, mäta alebo banán môžu oklamať mozog a budete veriť tomu, že jete.

Reklama/advertisment

Štúdia sa zamerala na 3000 dobrovoľníkov, ktorí ovoniavali tieto potraviny, keď pociťovali hlad. Zistili, že ich apetít sa znížil a výsledky sa čoskoro odrazili na váhe. Úžasné, však?

5. Modrá ako vaša nová obľúbená farba

Jedna nedávna štúdia poukázala, že modrá farba znižuje apetít. Skúste urobiť zmeny v ozdobovaní vášho stola, napr. dajte modrý obrus, modré servítky, poháre alebo taniere.

Tento trik sa nazýva psychológia farieb. Existujú farby, ktoré podporujú vašu chuť do jedla, ale modrá má za výsledok presný opak.

6. Jedenie pred zrkadlom

Mnohí ľudia to používajú ako vtip, keď chceš schudnúť, jedz pred zrkadlom. Vedecké fakty uisťujú, že jedenie pri pozeraní sa na seba do zrkadla, znižujú množstvo jedla, ktoré konzumujete, na jednu tretinu.

Zdroj: brightside.me