Každá žena chce vyzerať dobre a mať postavu ako modelka. Určite ste už vyskúšali rôzne diéty, cviky a s výsledkom ste neboli spokojné. Ponúkame vám jednoduché triky ako schudnúť, ktoré vám nikto nepovie.

Reklama/advertisment

Triky ako schudnúť. Hovoríte si, že sú to len slová. Ponúkame vám 6 jednoduchých trikov, ktoré vám môžu pomôcť pri redukcii hmotnosti. Neveríte? Tak vyskúšajte.

Reklama/advertisment

1. Jedzte malé porcie

Je dôležité jesť menej a častejšie. Odporúča sa jesť 5x do dňa menšie porcie. Keď si objednáte jedlo a prinesú vám veľkú porciu, máte tendenciu zjesť všetko, čo sa na tanieri nachádza. Neprejedajte sa len preto, že ostalo navarené a nemá to kto zjesť. Keď chcete zmenšiť porcie, skúste pol hodinu pred jedlom vypiť pohár vody.

Reklama/advertisment

2. Myslíte optimistickejšie

Hovorte si optimistické slová ako napr.: „Schudla som  pol kila. To je skvelé.“  „Pomaly, ale isto.“ „Môžem zjesť len to, čo si objednám.“ „Dnes žiaden dezert.“ Pozitívne slová vám môžu pomôcť ľahšie dosiahnuť svoj cieľ. Môžete sa tak motivovať a nabudúce spravíte ďalší krok vpred.

3. Jedenie osamote je lepšie ako v spoločnosti

Keď chcete schudnúť a snažíte sa zmeniť svoje stravovacie návyky, hľadáte oporu u vašej rodiny či priateľov. Je však vedecky dokázané, že ľudia, ktorí jedia v skupine, zjedia viac. Dôvodom je to, že v takomto prípade strávite veľa času za stolom a pri rozprávaní a zabávaní sa si nedávate pozor na to, koľko toho zjete.

Nebojte sa, nemusíte jesť teraz len osamote. Dôležité je, aby ste si k stolu vzali len toľko, koľko zjete, čiže svoju porciu. Dobrú konverzáciu si môžete užiť tak bez toho, aby ste si robili starosti o to, čo a koľko toho zjete.

Ďalšie triky ako schudnúť nájdete na druhej strane článku.