Ignorujete rôzne signály tela v domnení, že o nič nejde. Možno po prečítaní tohto článku zmeníte názor, pretože sa teraz dozviete o 15-tich príznakoch, ktoré môžu indikovať rakovinu.

Reklama/advertisment

1. Zmena stolice – V prípade, že si všimnete, že vaša stolica je príliš riedka, príliš častá či naopak trpíte zápchou, tak vyhľadajte lekára. Môže totiž ísť o rakovinu žalúdka alebo hrubého čreva.

Reklama/advertisment

2. Zmeny moču – Nepríjemné bolesti a štípanie pri močení môžu byť príznakom poškodenia prostaty alebo močového mechúra. Spája sa s tým aj problém častého močenia.

Reklama/advertisment

3. Modriny – Aj modriny môžu byť indikátorom nádorového ochorenia, tak pre istotu navštívte svojho lekára.

Reklama/advertisment

4. Krvácanie – Jedným z príznakom rakoviny môže byť aj krvácanie pri močení či stolici. Možno budete prekvapení, ale aj časté krvácanie z nosa netreba podceňovať, ale riešiť.

5. Zhrubnutie kože a hrčky – V žiadnom prípade nepodceňujte hrčky, ktoré sa objavia na vašom tele. Nemusí ísť nutne o rakovinu, ale určite sa nechajte vyšetriť.obrazok6. Pálenie záhy – Príliš časté pálenie záhy môže byť príznakom rakoviny čriev alebo žalúdka. Obdobne to platí aj pri problematickom prehĺtaní a silných bolestiach žalúdka.

7. Zmeny znamienok, pieh – Nezvyčajné zmeny veľkosti, tvaru či farby vašich znamienok a pieh by ste taktiež nemali brať na ľahkú váhu, ale mali by ste to konzultovať s odborníkom.

8. Nárast ochlpenia alebo vlasov – Indikátorom nádoru môže byť aj nezvyčajný nárast ochlpenia na miestach, kde sa doteraz nevyskytoval. Takže určite sa skontrolujte.

Ďalšie príznaky nájdete na druhej strane…