Ovocie, ktoré má špeciálne efekty na krásu. Toto treba vyskúšať!

Reklama/advertisment

Ovocie má nielen veľa vitamínov, ale je vhodné aj pre našu krásu. Všetky živiny, ktoré obsahuje, môžu byť veľmi účinné proti starnutiu a udržaniu nášho mladistvého vzhľadu. Existuje dlhý zoznam druhov ovocia, ktoré môžu byť použité na problémy s krásou, od akné, póry, po vrásky. Musíme len správne vedieť, ako ich použiť.

Reklama/advertisment

Pozrieme sa na zoznam najúčinnejšieho ovocia pre krásu, ktoré dodá pokožke mladistvý lesk, po ktorom túžime a vašu pleť urobí opäť zdravou a krásnou. Tieto druhy ovocia si zaslúžia Oscara za svoje špeciálne efekty v kráse.

Reklama/advertisment

Hrozno

Hrozno obsahuje vitamíny, minerály a polyfenoly, ktoré neutralizujú negatívny vplyv voľných radikálov na pleť. Polyfeonly v hrozne chránia štruktúry kolagénu v koži, ktoré sú nevyhnutné pre zachovanie mladistvého vzhľadu pleti. Hrozno je tiež bohaté na kyseliny stimulujúce regeneráciu pokožky a odstraňujúce odumreté kožné  bunky z povrchu, aby bola naša pleť jemná a príťažlivá.

Hroznové čistenie tváre: Rozdrvíme niekoľko bobkov hrozna vidličkou a namočíme vatový tampón v ich šťave. Nanesieme túto zmes jemne na tvár a krk, odstráni to všetky nečistoty z našej tváre. Ak máme pocit, že na tvári ostali ešte nejaké nečistoty, znova namočíme tampón a utrieme tvár ešte raz. Potom opláchneme vlažnou vodou.

Osviežujúca maska na tvár: Rozdrvíme niekoľko bobkov hrozna na hrubú pastu. Namočíme kúsok gázy a nanesieme na celú tvár. Necháme pôsobiť 10-15 minút a opláchneme teplou vodu.

Jahody

Jahodová šťava obsahuje tanín, látku ktorá posilňuje kapiláry. Lahodná jahodová šťava pôsobí ako osviežujúce tonikum. Naša pleť bude potom jemná, hladká a omladená.

Jahodová maska pre podráždenú pleť: Zmiešame pohár rozdrvených jahôd s pohárom mlieka a dvomi polievkovými lyžicami uvarenej ryže. Masku nanesiem na podráždené oblasti a necháme pôsobiť približne 10 minút. Opláchneme vlažnou vodou.

Jahodová maska pre dehydrovanú pleť: Rozdrvíme tucet jahôd a pridáme lyžicu kyslej smotany, do zmesi pridáme jeden žĺtok.  Masku nanesieme po vyčistení tváre a necháme pôsobiť 10 minút. Tvár umyjeme jemne pomocou hubky a teplej vody.

Jablká

Jablká robia našu pleť jemnú a pôsobia ako osviežujúce tonikum. Sú bohaté na oligo prvky, bielkoviny vitamín C a vitamíny skupiny B. Na osvieženie a hydratáciu našej pokožky môžeme použiť nastrúhané jablká a tenké plátky jabĺk môžeme použiť  na redukciu tmavých kruhov pod očami.

Jemný  peeling: Pomelieme jablko a vmasírujeme ho to našej pokožky. Hlboko do pórov sa naša pokožka vyčistí a odstránia sa odumreté kožné bunky.

Maska na spevnenie krku: Do mixéra dáme jedno jablko a dve čajové lyžičky medu a zmiešame, kým nedostaneme hladkú hustú pastu. Dáme to na chvíľu do chladničky vychladnúť a potom nanesieme na svoj krk. Necháme pôsobiť 15 minút, kým to opláchneme vodou.

Hrušky

Hrušky, rovnako ako jahody, obsahujú tanín, zlúčeninu so silne tonizujúcimi vlastnosťami. Zabraňuje to tiež tvorbe mazu a odporúčajú sa pre unavenú, ovisnutú a mastnú pleť.

Maska na spevnenie pleti: Rozdrvíme jednu hrušku a pridáme desať kvapiek citrónovej šťavy a získame hustú pastu. Na čistú a osušenú tvár nanesieme pastu, ktorú necháme pôsobiť 10 minút. Potom opláchneme teplou vodou.

Hruškové tonikum  na veľké póry: Olúpeme dve hrušky a varíme ich v pol litra vody, kým úplne nezmäknú. Scedíme vodu a necháme ju vychladnúť.  Tonikum dáme do fľaše a môžeme ho používať na osvieženie pleti, zatvorenie pórov po hĺbkovom čistení tváre.

Citróny

Citróny sú bohaté na vitamíny, flavonoid, kyselinu citrónovú a enzýmy. Citrónová šťava má silné vlastnosti stiahnutia pleti a leštiace vlastnosti. Používa sa na  hĺbkové čistenie a omladenie.

Citrónová para pre hĺbkové čistenie pleti: Do veľkej misky dáme vriacu vodu a vytlačíme tri citróny. Nakloníme sa nad  misu a prikryjeme si hlavu uterákom (pozor, aby sme neboli príliš nízko, aby sme sa nepopálili). Naparujeme sa 10 minút a tým sa naše póry úplne otvoria. Zabráni sa tým nahromadeniu mazu a naša pleť bude pripravená na čistenie alebo na aplikáciu masky.

Citrónový peeling: Vytlačíme dva citróny a pridáme pár lyžičiek cukru do šťavy. Získame hustú pastu. Peling nanesieme jemne na tvár a telo.

Zdroj: www.mrhealthylife.com