Vedeli by ste sa vzdať svojho pohodlia pre dobro svojho dieťatka? Či dokonca obetovať svoj život za svoje dieťa? Tieto mamy to urobili a dnes ich za ich lásku a obetu obdivuje celý svet!

Reklama/advertisment

Prvou predstavenou MAMOU s veľkým M je Talianka Gianna Berettova Mollová. Išlo o taliansku pediatričku a katolícku aktivistku, ktorá mala štyri deti. Práve pri poslednom dieťati jej v druhom mesiaci tehotenstva diagnostikovali myóm maternice, ktorého liečba mohla spôsobiť potrat dieťaťa.

Reklama/advertisment

Aj napriek varovaniam, že s najväčšou pravdepodobnosťou môže zomrieť, sa Gianna rozhodla donosiť dieťa. Známou sa stala práve táto je veta: „Ak sa budete musieť rozhodovať medzi mnou a dieťaťom, žiadne váhanie: voľte – a to vyžadujeme – dieťa. Zachráňte ho!“

Reklama/advertisment

Gianna  napokon porodila zdravú dcérku Giannu Emanuelu, avšak, týždeň na to zomrela vo veku 39 rokov.

Jej hrdinský čin viedol až k jej blahorečeniu a následne aj vyhláseniu za svätú v roku 2004 pápežom Jánom Pavlom II. Gianna je považovaná za patrónku matiek, lekáriek a nenarodených detí a jej sviatok sa oslavuje 28. apríla.

Ako by ste sa zachovali vy v jej situácií? Vzdali by ste sa svojho života alebo nie? Predsa len ju doma čakal manžel a ďalšie tri deti.

Foto, Zdroj: sk.wikipedia.org