V poslednej časti sa dozviete o ďalších potravinách, ktoré zlepšia vaše zdravie.

Čerešne

Kto by ich nepoznal, sú sladké, voňavé a skvele chutia, vedeli ste však, že aj oni patria do skupiny super ovocia? A to všetko vďaka ich tmavej červenej farby, ktorá pochádza z látky – antocyanín, ktorá má schopnosť bojovať proti vysokému cholesterolu a tiež lieči zápaly v tele. Skvelé výsledky dokazujú aj testy, ktoré boli vykonané na Michiganskej univerzite, kde laboratórne potkany, ktoré denne dostávali čerešne, ako doplnok stravy, mali nižšiu hladinu cholesterolu a ich kardiovaskulárny systém bol v lepšom stave, ako v porovnaní s potkanmi, ktoré čerešne nedostávali. Zaujímavé nie?

cherries-868089_960_720

Citrusy

Obsahujú kopec vitamínov a minerálov, ale asi najviac vitamínu C, ktorý dokonale podporuje imunitný systém, ktorý bojuje proti chorobám a zápalom. Pravidelná konzumácia so sebou prináša mladšiu pokožku bez vyrážok, lepšie trávenie a pravdaže silnú imunitu.

lemon-1024641_960_720

Cranberries

Čoraz známejšie ovocie, ktoré pochádza hlavne z Ameriky. Odporúčame ho jesť nespracované, najlepšie priamo čerstvé. Pomáhajú hlavne ženám bojovať proti nachladnutiu a pri problémoch s prechladnutím, dokonca sa vraví, že bojujú aj proti rakovine. Niektoré štúdie zasa ukazujú, že ich pravidelná konzumácia počas chemoterapie, nesmierne pomáha blokovať rakovinotvorné bunky.

images

Dragon Fruit

Biela dužina plná jemných semienok a povrch, ktorý vyzerá ako farebné dračie vajce. Asi tak by sme mohli opísať Dragon fruit, ktorý je v našich končinách známy hlavne ako Pytahaja. Neuveriteľné je, že jeho najzdravšou častou sú práve semienka, ktoré obsahujú veľa nenasýtených kyselín, ktoré sú pre naše telo tak dôležité, keďže si ich sami nevieme vytvoriť. Pytahaja pochádza z Číny, kde ju pestujú vo veľkom, ale často ju nájdete už aj v našich supermarketoch. Konzumuje sa celá, nie iba semienka.

index