Vtip, na ktorom sa smial len otec

Reklama/advertisment

Otec dvojročného synčeka zverejnil na sociálnych sieťach šokujúcu fotografiu. Je na nej zachytený jeho syn, ktorý sedí v zatvorenej chladničke. Cez priesvitné dvere je vidno, že dieťa sedí na jednej z poličiek, pod ním sú fľaše s vodami a v ústach má cumlík. Snímku odfotil otcov kamarát, ktorý vlastní predajňu v Taiwanskom Taichungu. Chladnička slúžila ako chladiaci box tejto predajne.

Reklama/advertisment

dieťa

Reklama/advertisment

Otec sa k fotke vyjadril tak, že sa jednalo o vtip. Chlapček podľa jeho slov do chladničky vliezol sám, on ho len odfotil a s týmto vtípkom sa pochválil na internete. Dieťa na fotkách vyzerá skôr zvedavo ako uplakane a bojazlivo, každopádne to bolo veľmi nerozvážne konanie zo strany otca.

fro

Príslušné úrady začali s vyšetrovaním, či sa nejednalo o zneužívanie či týranie chlapca a otca preverovali, či je schopný starať sa o malé dieťa. Podľa miestnych správ sa však polícia nezúčastňuje vyšetrovania, pretože podľa nich sa nejedná o zneužívania ani o nesprávne zaobchádzanie s dieťaťom. Pokiaľ by ale polícia toto stanovisko nevyjadrila a začala by otca prešetrovať, pri obvinení z týrania dieťaťa by mu hrozila pokuta, ktorá by sa v prepočte na eurá vyšplhala až do výšky 8 297,25 €  a možno by sa nevyhol ani väzeniu.

Zdroj: dailymail.co.uk