Reklama/advertisment

Naučili sme sa dávať si nekonečné množstvo pravidiel a hraníc v láske. Čakáme stále na niečo iné. Na správny moment, správneho človeka, správne miesto, správnu situáciu. Povedali sme si, že sa nikdy neuspokojíme a budeme neustále čakať a hľadať, kým nebude všetko perfektné a kým nenájdeme všetko, čo sme presne hľadali.

Reklama/advertisment

Niekedy je to však viac na škodu ako na úžitok.

Sme úplne posadnutí túžbou nájsť presne takého dokonalého človeka, akého sme si vysnívali. Ktokoľvek, kto sa čo i len o kúsok vychýli z našej dokonalej predstavy, je pre nás nepostačujúci. Ale láska takto nefunguje. Nie je čakanie na dokonalého človeka a odmietania všetkých ostatných unavujúce?

Reklama/advertisment

Ako zistíme, kto je pre nás správny a pravý, ak si neprejdeme pár nesprávnymi vzťahmi, v ktorých nám niečo chýbalo, ak nestrávime čas s ľuďmi, ktorí mali niečo, čo nám neprekonateľne vadilo, kým nezistíme, kde sú naše hranice odpúšťania?

Láska nie je dokonalá a nikdy nebude. Žiaden vzťah nie je dokonalý. Každý človek, ktorý do tvojho života príde, bude mať nejaké nedostatky a vlastnosti, ktoré ti budú vadiť. Ide však o to nájsť človeka, ktorý bude mať viac pozitívnych ako negatívnych vlastností pre teba a ktorého nedostatky nebudú pre teba neprekonateľné.

goh-rhy-yan-271780

Je dôležité strážiť si svoje srdce, nedávať ho hocikomu, na koho narazíš na ulici, ale na druhej strane, len na základe skúsenosti budeme vedieť rozlíšiť, kedy stretneme správneho človeka. A čo je jedna z najdôležitejších vecí – do vzťahu vstupuj len vtedy, ak si si 100% istý/á, že chceš. To, že možno zažiješ zopár nesprávnych vzťahov, nie je zlé. Je to prirodzený vývoj a len tak najlepšie zistíš, aký partner je pre teba vhodný a s kým budeš skutočne šťastná. Musíš sa prestať obmedzovať hľadaním dokonalosti.

Byť sám je v poriadku, ale ostávať sám kvôli čakaniu na perfektný vzťah nemá význam. Robiť chyby v láske je prirodzené viac, ako čokoľvek iné. Nechaj svoje srdce bojovať.

Zdroj:thoughtcatalog.com