Zahodila obavy a teraz žiari!

Reklama/advertisment

Blogerka Naballah Chi je toho názoru, že moslimské ženy nie sú utláčané. Ona sama sa stala moslimskou módnou blogerkou a pokúša sa poraziť  jednoduchosť a tabu hidžábov (hidžáb –  moslimská šatka, ktorou si ženy zahaľujú vlasy, krk a prsia). Na YouTube sa vo svojich videách snaží inšpirovať ženy, aby svoje odevy oživili farbami. Podľa nej by mali byť moslimky na hidžáby hrdé a nie zahanbované. Verejne priznala, že jej životná cesta nebola vždy najlepšia, pretože nálepka „moslimka“ a tradičné oblečenie žien tohto náboženstva jej niekedy stáli v ceste. Po čase však prekonala všetky svoje obavy a snaží sa aj napriek striktným pravidlám viery vyzerať štýlovo a farebne a povzbudzuje tak ostatné ženy, aby sa toho nebáli!

Reklama/advertisment

Hidžáb jej však nezabránil v tom, aby sa dostala na univerzitu a prihlásila sa do súťaže krásy. Ako ona sama povedala, chvíľami mala pocity, kedy sa jej zdalo, že táto šatka jej bráni využívať jej skutočný potenciál a dokázať, čo v nej je.

Reklama/advertisment

m-

hijab2

Dnes má Naballah svoj vlastný kanál na YouTube, na ktorom spoločne s 10 000 odberateľmi mení moslimský štýl ženy. Pravidelne prispieva novými videami, v ktorých ukazuje, ako sa môže žena zmeniť na nádhernú a inú aj napriek tomu, že vyznáva moslimskú vieru.

„Pre mňa hidžáb predstavuje nielen povinnosť, skromnosť, čistotu, spravodlivosť a ochranu, ale aj naozaj konečný stav rešpektu a oslobodenie. Niektorí ľudia si myslia, že zahalené ženy sú utláčané, ale ja sa cítim silnejšia ako inokedy, aj keď najskôr som sa s tým musela vyrovnať. Milujem módu a milujem štýl!

Zdroj: youtube.com instagram.com