Reklama/advertisment

Poznáš ten pocit, keď si celá nesvoja z toho, prečo to tentokrát zase nevyšlo? Premýšľaš, čo si znova urobila zlé alebo čo si neurobila vôbec. Premýšľaš, či ťa bolo vo vzťahu príliš alebo málo.

Reklama/advertisment

Zdá sa ti, že už nikoho nebudeš mať tak rada ako toho, kvôli ktorému teraz plačeš a nariekaš. Myslíš si, že ho už nikdy nedostaneš z hlavy a nikdy nezabudneš.

Reklama/advertisment

Nuž, jedno je však isté. Nezabudneš. Spomienky sú taká skvelá vec, že vždy ostanú – ak sú samozrejme pre človeka dôležité. Jednoducho sú v nás či sú dobre a či zlé. Je to taký duševný talizman, ktorý si so sebou celý život nesieme.

No po čase nariekania, plakania, smútenia a keď už si myslíš, že smutnejšiu pieseň v rádiu hrať ani nemôžu a zamilovanejšiu dvojici na ulici stretnúť nemôžeš, príde niekto iný. Už si si spomenula na to, ako si bola šialene zamilovaná do Miška zo 7. B? A čo Tomáš, ten fešák zo strednej? Alebo Martin, čo študoval právo v inej skupine než ty? Do všetkých si bola zamilovaná, ale v inom časovom úseku.

Bola to láska na celý život. Aspoň vždy si si to myslela. Hoci si s tým človekom ani neprehovorila, len si ho sledovala a predstavovala si sa v bielych šatách. Lebo raz ste mali byť spolu.

black-and-white-1031639_960_720

Prečo si teda myslíš, že nikto nepríde? Prečo plačeš a prečo si smutná?

Láska sa lieči ešte väčšou láskou. Človek potrebuje veľmi málo, k tomu, aby bol znova zamilovaný, znovu šťastný a znovu sa cítil dobre.  Je však pravda odveká, že príliš veľká snaha môže viac uškodiť než osožiť.

Ten pravý príde. Dovtedy sa ti možno bude páčiť čašník v tvojej obľúbenej reštaurácií,  sused oproti, traja noví spolužiaci, ale nezúfaj. Ten, ktorý si k tebe má nájsť cestu, ten si ju nájde. A vieš čo? Po ňom už nepríde žiadny iný. Budete to vedieť a budete to cítiť.

Viac nájdete aj na blogu autorky

Foto: pixabay.com