Poklad menom oči

Reklama/advertisment

Heterochrómia je mutácia, pri ktorej je jedno oko inej farby ako to druhé. Napriek tomu, že ľudia s touto odlišnosťou sú niečím iní od ostatných a niekto by sa im za to mohol vysmievať, je to práve ona, ktorá je považovaná za najsexi mutáciu. Nevyskytuje sa však len pri ľuďoch, ale aj pri zvieratách, zväčša pri psoch.

Reklama/advertisment

Pri fotení týchto fotografií sa pred objektívom fotoaparátu stretla modelka a psy plemená husky. Hoci sa fotilo s viacerými psami, pre niekoľko záberov si vybrali len jedného huskyho, ktorý bol podľa nich najtemperamentnejší. Na fotografiách má síce odlišné oči aj pes aj modelka, no len  tie huskyho sú pravé. Modelka Melanie Doust totiž použila farebné šošovky.

Reklama/advertisment

Netradičné fotografie fotila 47-ročná austrálska fotografka Kelly Pilgrim-Byrne počas troch hodín. Inšpirovala sa rozprávkou Červená čiapočka aj krásnym záberom fotografa Sergeia Sarakhanova. Vytvorením týchto fotografií chceli poukázať na krásu takú, aká je. Napriek tomu, že oči zvieraťa a modelky na fotke neboli obe rovnaké, vynikli a spravili ich krásnymi a inými. Pretože heterochrómia nie je prekliatie, ale dar…

Úžasné fotografie ženy a huskyho

Pes

Psy

329B8CAE00000578-0-image-m-11_1459159197442

Psy

Zdroj: dailymail.co.uk