Reklama/advertisment

Vzťah na diaľku nie je nič ľahké… trápi nás pocit nedôvery, samoty a túžba byť s niekým, koho milujeme. Do toho sa ešte pridávajú ľudia, ktorí nám neprajú a snažia sa nás zneistiť a ukázať nám, že to nemá zmysel. Či už sme sa spoznali na dovolenke, cez internet alebo náš partner šiel preč za robotou či školou, je možnosť zvládnuť to a dokázať iným, že to má zmysel.

Reklama/advertisment

Je síce pravda, že ženy takéto vzťahy znášajú ťažšie (samozrejmé sú aj takí chlapi), ale sú niektoré veci, ktoré vzťah na diaľku môžu posilniť.

Reklama/advertisment

Každodenný kontakt

Treba dodržiavať každodenný kontakt. Poslať si niekoľko správ alebo zavolať si cez skype. Vďaka skypu sa môžeme nielen počuť, ale aj vidieť a hovoriť spolu zadarmo. Keď sa nedá každý deň volať, poteší aspoň nejaká správa, aby ten druhý mal pocit, že nám na ňom záleží a aby videl, že sa snažíme udržať vzťah živý.

Spoločné zážitky

Otázky typu „ako si sa dnes mal?“; „ako si sa vyspal?“ môžu každý deň vyzerať ako rutina. Mali by sme skúsiť podobné zážitky. Možno si pozrieť rovnaký film, navštíviť podobné múzeum alebo ísť do reštaurácie a navzájom si poslať fotky a potom sa o svojom zážitku porozprávať. Je dôležité dbať na to, aby sa bolo o čom rozprávať.

Dôvera a vernosť

Sú to najdôležitejšie atribúty vzťahu, ale vo vzťahu na diaľku sú ešte podstatnejšie. Každý je trochu žiarlivý a keď sme od svojej lásky ďaleko, nepríjemné myšlienky nás priam strašia. Nemali by sme partnera obviňovať z nevery a spovedať ho, či náhodou s niekým nebol. Komunikácia je dôležitá! Je vhodné vopred povedať, s kým ideme (čo očakávame aj od druhej strany) a samozrejme, povedať aj s kým sme boli a kde. Človek je predsa pokojnejší, ak vie, kde a s kým jeho polovička je.

holding-hands-1031665_960_720

Romantika

Romantika na diaľku je síce ťažká, ale dá sa udržiavať. Pomôže nám videochat. Hovorme si pekné slová a naplánujme si spoločnú večeru, aj keď každý inde a možno aj pri inom jedle. Tento videochat sa môže zvrtnúť aj iným smerom. Veď aj takto môžete aspoň trošku uspokojiť svoju lásku.

Užívať si slobodu a voľný čas

Voľného času máme až až. Avšak nemusíme byť úplne závislí od vzťahu a trápiť sa myšlienkami, kde je a čo robí naša polovička. Musíme sa zamestnať, nájsť si koníčky, vyraziť si s priateľmi či venovať sa svojej práci na plno.

V dobrom a v zlom

Výhovorka, že nechceme svoju lásku zaťažovať problémami a svojimi zlými zážitkami nám vzťah neudrží. Taktiež je chyba, keď sa nechceme podeliť o svoje úspechy. Zverovať by sme sa mali so všetkým, čo nás trápi a čo sa nám deje, pretože to patrí ku vzťahu. Partnera tak zahrňujeme do svojho života, kde predsa patrí. To isté chceme určite od neho. Vedieť o všetkom, dobrom aj zlom.

Tvárou v tvár

Komunikovať by sme mali čo najosobnejšou formou, najlepšie cez videochat alebo telefón. Vzťah na diaľku nás síce môže viesť len k písaným prejavom, čo môže prehĺbiť neistotu. Dôležité je nevyhýbať sa sebe navzájom a aspoň dva – tri krát do týždňa si volať cez telefón alebo skype.

Nezabudnime, je to ťažké aj pre nášho partnera. Nedajme sa ovplyvniť neprajnými ľuďmi a dôverujme svojej láske.

Foto: pixabay.com
Zdroj: lajfik.cz